Słabe ładowanie ogar 900

Witam zwracam się z prośbą o pomoc, nie mogę dojść do ładu kupiłem nowy silnik o pojemności 107cm i nie mam dobrego ładowania w moim romecie, nie wiem o co chodzi? pomożecie?

pewnie kupiłeś silnik do quada z trzema cewkami i będziesz musiał zmienić prądnicę na 6-cio cewkową.

ten silnik jest cztero biegowy posiada dwie cewki również mam też skutera który posiada też dwie cewki i tam jest wszystko ok a w tym nie ląduje gdyż jeżdżę na światłach.

jesteś pewny że w starym silniku były dwie cewki ? W skuterze może i są dwie, tu ma być sześć lub osiem (zależy od statora)

w poprzednim silniku właśnie nie jestem pewien co były bo sprzedałem :( tylko mam lifana też cztero biegowego tam mam też dwie cewki jak w tym silniku 110cm i tam z ładowanie jest ok a w tym ląduje mi tylko 7v

Może warto sprawdzić regulator napięcia, ogar 900 ma seryjnie 8 cewek. Trzeba się zagłębić w elektrykę bo w silnikach 2 cewkowych quadów zastosowane są regulatory ze 4 podłączeniami a w ogarach podłączeń jest 5 albo 6

dodam jeszcze że zmiana 2 cewkowego statora na 6 cewkowy wiąże się z wymianą całej osłony bocznej ponieważ jest to całkiem inna konstrukcja

tak wiem ze wtedy trzeba wymienić też pokrywa ponieważ czujnik położenia wału jest osobno przykrecany . a co do regulatora to orginalnie w moim romecie z 2009r jest regulatora na cztery piny żółty zielony czerwony i biały ,dodam ze regulatora jest kupiony do quada i nadal nie wiem o co chodzi :(

problem rozwiązany z ta elektryka :)