Słabe ładowanie aku 6-7V

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Słabe ładowanie aku 6-7V

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #208167 Odpowiedź

Anonimowy

Witam
    Tak jak w temacie … słabe ładowanie akumulatora, na mierniku pokazuje mi 6 do 7V. Nowy aku mi się po paru dniach rozładował więc zacząłem szukać przyczyny(myślałem że jakieś zwarcie jest i pobiera prąd… okazało się że po prostu nie ładuje odpowiednio..
    Co jest przyczyną i jak to naprawić???
    dzięki

#208168 Odpowiedź

Anonimowy

cewka , bądź magneto , oblookaj zwoje magneta

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #208169 Odpowiedź

Anonimowy

Hmm dodam że wszystkie światła, iskra jest. Czy jakby magneto fixowało to chyba by świateł i iskry nie było?? Czy się mylę?

#208170 Odpowiedź

Anonimowy

słaby jestem w tych tematach , ale za iskre jest odpowiedzialne to małe czarne gównieko (iskrownik)

i chyba każdy zwoj na magnecie pełni swoją role , ten od ładowania może byc skiepszczony

#208171 Odpowiedź

Anonimowy

może masz przewód naderwany, coś zaśniedziałe, źle złączone

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #208172 Odpowiedź

Anonimowy

Szympa,

nie kombinuj

#208173 Odpowiedź

Anonimowy

Nadal nie wiem co było przyczyną rozładowania aku ale po kolejnym załadowaniu kilka dni pojeździłem i jest wszystko ok. Sprawdzałem multimetrem czy nie ma poboru amper (zwarcia) i jest ok.
    A z ładowaniem sprawa wygląda tak że po wyjęciu aku i podpięciu miernika pod klemy pokazuje to 6-7v a z zapiętym aku wszystko jest ok czyli 14V. To mnie zastanawiało więc sprawdźiłem dzisiaj u kolegi z pracy i ma dokładnie tak samo…
    wniosek z tego że jak nie ma podpiętego aku to reduktor napięcia nie podaje 14V tylko 7V (nie wiem dlaczego tak)
    Jeśli macie multimetr i chęci sprawdźcie proszę jak u Was to wygląda…
    Tylko co spowodowało rozładowanie akumulatoraż? Musiało być jakieś zwarcie… pojutrze będę wymieniał cylinder to i przy okazji przyjrzę się instalacji może gdzieś kabel jakiś przetarty i czasem może coś zwierać (z reguły przy kierownicy lubią się wycierać).
    dzięki wszystkim za pomoc
    pozdrawiam

#208174 Odpowiedź

Anonimowy

marecki1981i napisał:

czyli 14V

słabo się znam , ale powinno być chyba 13 , nie wiem ..

marecki1981i napisał:

tylko 7V (nie wiem dlaczego tak)

po to żeby nie spaliło cewki

a to że wysiadł , może miało jakiś związek z tym że był niesformatowany

#208175 Odpowiedź

Anonimowy

Ładowanie powinno być w granicach 13 -14V (w zależności od obrotów silnika).
    A co do sformatowania akumulatora bez obsługowego hmmm przyznam się że pierwsze słyszę…

#208176 Odpowiedź

Anonimowy

nic nie mówiłeś że bez obsługowy , zresztą wiekszość aku sprzedją już sformatowane

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
Odpowiedz do: Słabe ładowanie aku 6-7V
Informacje o Tobie: