Słaba kompresja Barton Fighter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Słaba kompresja Barton Fighter

Ten temat zawiera , ma i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Rother Rother 5 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)Oglądasz 4 postów - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #190208 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Rother
  Rother
  Użytkownik
  • Postów: 50

  Witam. Więc tak pożyczyłem sobie od znajomego manometr i gdy podłączyłem go do moje silnika 72ccm który zrobił już ponad 2000km kompresja wyniosła zaledwie 6bar oczywiście kompresje mierzyłem z otwartą przepustnicą a kopałem i kręciłem rozrusznikiem tyle razy aż kompresja przestała rosnąć. I teraz moje pytanie moj barton fighter ma już przejechane 5500km i teraz czy zakładać znowu sam nowy zestaw 72ccm czy też dołożyć do wału nowego czy lepiej wsadzić 110ccm ?

  #190366 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Rother
  Rother
  Użytkownik
  • Postów: 50

  Witam. Rozebrałem silnik i zobaczyłem że głowica nie przepuszcza powietrza zalałem te zawory denaturatem prędzej by odparował niż wyciekł przez zawór któryś , tłok jest dobry niema żadnych dziur , cylinder nawet nawet ryski a pierścienie ładnie na nim leżą. moją uwagę zwróciła uszczelka pod głowicą gdyż zrobił się na niej tzn. wyżer i odbił on się na gładzi głowicy czy możliwe że przez to uciekała kompresja? I na czym polega dokładnie to przegrzanie silnika coś się dzieje wtedy z uszczelką czy co ? Proszę o odpowiedz. Z góry dziękuję za pomoc.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

  Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
  #190507 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Deep_Nothingness
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  W naszych piździkach silniki są ochładzane pędem powietrza. Jest to tanie i w miarę skuteczne rozwiązanie. Jednakże po pewnym czasie ciągłej jazdy, zwłaszcza w ciepłe dni taka forma chłodzenia zaczyna być niewystarczająca, czego skutkiem są większe tarcia wewnątrz silnika (tłok nie puchnie równo z cylindrem) i jednostka napędowa zaczyna wyraźnie słabnąć. Generalnie im większy cylinder, tym więcej ciepła wytwarza. W przypadku zbyt długiej jazdy na gorącym silniku może dojść do jego przegrzania. W momencie tym jego uszczelki idą w pizdu. Dodatkowo możemy mieć atrakcję w postaci zatartego tłoka z cylindrem.

  Tyle w teorii. Jeżeli chodzi o Twój problem, to na pewno uszczelki do wymiany. Nie mają prawa mieś żadnych nawet najmniejszych luzów czy uszczerbków. Oczywiście pomijam fakt, że uszczelki są jednorazowe, więc rozbierając silnik nijako z automatu zubożyłeś swój portfel o parę złotych. Jeżeli chodzi o wżer, to należy go usunąć. W przypadku delikatnego ubytku kładziesz papier ścierny na jakiejś desce czy innej płaskiej sztywnej powierzchni i spokojnie trzesz całą gładzią głowicy, aż usuniesz niedoskonałości. Jest to pracochłonne, ale tanie i skuteczne, jeżeli się przyłożysz. Jeżeli jednak ubytek jest głębszy, a Ty nie czujesz się na siłach, to udaj się do najbliższego tokarza i zapytaj ile Cie skasuję za splanowanie głowicy. Jeżeli będzie to drobna kwota, to się zgódź. W przypadku większych pieniędzy musisz przekalkulować, czy nie będzie bardziej opłacalne kupić nową głowice. Oczywiście w nowej głowicy trzeba dotrzeć zawory…

  Było, ale się zmyło:
  Zipp Quantum RS
  Toros F16
  Keeway Hurricane
  Obecnie lata:
  Romet K125
  #190515 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Rother
  Rother
  Użytkownik
  • Postów: 50

  No więc tak poskładałem silnik wraz z nowymi uszczelkami , usunąłem niedoskonałości z gładzi głowicy i po pierwszym odpaleniu poczułem odrazu taką moc jaką miał na świeżo założonym zestawie 72ccm teraz pali od strzału a wcześniej trzeba było kręcić z 4 sekundy żeby odpalił teraz jeździ tak jak powinien. Dziękuję za odpowiedź

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)Oglądasz 4 postów - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Słaba kompresja Barton Fighter
Informacje o Tobie: