Skutery 125 kto miał opinia

Witam,

Planuje zakup skutera 125 czy ktoś ma lub miał i może wypowiedzieć się o poniższych modelach? Ewentualnie który byście polecali?

1 Keeway Cityblade 125
2 Junak 806 125cm³ 2016
3 Junak 609 125
4 Barton Falcon 125
5 Barton Huragan 125

Najlepiej jakbyś kupił Kymco markowe, niewiele drożej a dużo lepiej.

Jakiś konkretny model Kymco polecasz?

chcesz nowe czy używane? ile masz na to kasy? czego oczekujesz?
bo te wszystkie wymienione 125 to chinole po 8KM. Fajne w 50cm ale w 125 już mocno odstają bo to budy 50cm z zapakowanym chińskim 125. Jedzie to z 80km/h max i w prowadzeniu przy tych 70-80 jest takie sobie.
Nie wiem jak na tym tle keeway wypada z tej grupy.

Koło 5tyś budżet, raczej coś nowego bym wolał, a coś z Junaka albo może Romet 787 125 ?

i jeszcze ten Zipp Quantum RC 125 Euro 4

to wszystko to samo w innych plastikach

Dołóż do Kymco 16+/ weź kredyt lub namów rodziców na te ekstra 3 tys do budżetu. Ewentualnie do szklarni w Holandii.
Jak wszystkie opcje odpadają to znajdź jakiegos kolegę co się zna i ogarnij lekko używana maszynę tego producenta, tylko miej na uwadze że mało kto robi rocznie maszyna mniej niż 5tys km.

https://www.olx.pl/oferta/daelim-s3-125-sliczny-transport-raty-CID5-IDywGNv.html#d692a9813a

Tutaj masz dobrą recenzję typowego chińskiego skutera z silnikiem 125, a czy to będzie Junak, Romet, Barton, czy inne Zippy, to jedno i to samo. https://www.youtube.com/watch?v=x-Ce-cP-F94 Sam silnik GY6 125, to taki spokojny mruczek, w miarę dobrze się rozpędza do 60 km/h, i jeśli się go nie katuje wyższymi obrotami, to nie sprawia problemów. Byle wymieniać na czas olej, filtr powietrza, i od czasu do czasu sprawdzić ustawienie luzów zaworowych. Ogólnie to dobrze, że te Quantumopodobne nie mają one mocniejszego silnika, bo powyżej 70 km/h prowadzenie pozostawia sporo do życzenia. Kiedyś takie skutery miały taką samą ceną, jak 50tki. Teraz ceny 125 poszły w górę, i faktycznie lepiej dołożyć do Kymco 125 16+, albo poszukać sensownej markowej używki.

Ja bym brał junaka 806, mam też takiego w garażu, co prawda to skuter znajomego bo ja mam peugeota, ale widzę jak się spisuje i mam z nim też doczynienia, wymaga wyważenia przedniego koła i nowych opon bo seryjnie jest straszna lipa, rama jest wzmocniona, nie jest to taka sama rama jak w 50cm, prezentuje się bardzo fajnie, światła led ale bardzo słabo świecą po zmroku, w porównaniu do mojego speedfight 4 125cc swaitła to poraszka, to tak jak porównać jakąś starą latarkę z nowoczesną ledową, albo xenony do świateł z golfa 1, prędkość max kolo 100km/h

rama jest wzmocniona,
po czym wnosisz?

Rozmawiałem z serwisem junaka i powiedzieli że rama 806 w wersji 125 jest wzmocniona.

tyam. tak jak te “wzmocnione sprzęgła” z allegro.

A te lampy ledowe jak się spala to jest lipa trzeba całe lampy kupować tak ?

Koleżanka w zeszłym roku za 5300 kupiła Yamaha Xenter 125. Sprzęt 5 letni który jest inną klasą w stosunku do Chińczyków. Silnik chłodzony cieczą, a światła są o niebo lepsze od każdego chińskiego skuterka tej klasy. Sprzęt dobrej jakości i przyjemny w jeździe - tak więc jest bardzo zadowolona.

Duży Gy6? Ujdzie w tłumie, ma to potencjał (do całych… 155 cm3 - złota opcja). Seria 125 cm3 ma dość cienki korbowód, kymkujący mogą tego nawet nie wiedzieć jeżeli przechodzą na np: 149 cm3 (Na°raku, asAjer°sale, etc.). Troszku to polata i tak. Graty ku temu są dość łatwo dostępne (tzw. pełny asortyment). Kupujesz z wiosny czy tylko… smędzisz? Pytam dla zasady. Hmm?