Skuterowy dylemat POMOCY!!

Witam ;) Mam mały dylemacik ;p Problem polega na tym, że chcę zakupić skuter ale nie znam sie za dobrze na tym i nie wiem, który wybrać i prosił bym o wasze porady opinie itp. Skuter do kwoty 3000 zł . Mam na oku Zipp Vapor ale dajcie swoje opinie i co moze polecacie, czekam na odpowiedzi ;) Aha, jestem początkujący, to będzie moja pierwsza maszyna nie zamierzam na niej szaleć w typie stuntów czy tuningu, tylko do zwykłej jeździe po mieście i wypadów poza miasto ;)

swoja Vitalke moge za 3000 sprzedac

No to może kymco activ ;) Pół-automatyczna skrzynia biegów ;) Zipp to wiadomo, chińska firma, kymco natomiast jest tajwańską firmą i robi dużo lepsze skutery niż zipp. Co ja mówię, jakie dużo, wręcz nieporównywalnie. Taki activ przejedzie kilka razy tyle co ten vapor. Jeśli poszukasz na forum to znajdziesz test vapora.

najpierw zastanów się jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. kryterium wyglądu zostaw na którymś z kolei miejscu.
Czy chcesz 2t czy 4t? czy nówkę czy używkę, czy sam będziesz jeździł czy z kimś, jakiego jesteś wzrostu i masy ciała. to podaj - ludziom będzie łatwiej doradzać. samo kryterium: cena i wygląd to zbyt mało

hmm no to tak.. waże 70 kg, wzrost ok 175 cm, raczej sam chodz napewno zdarzy sie kogos podrzucić... Podobno 4t mnie spalaja ale oprocz tego nie wiem czym sie roznia 2t od 4t nie znam sie ;) czy nowy czy używkę to zależy od ceny niestety ;/ No to podanie kryteria teraz czekam na więcej opinii ;p

4T mniej pali, ale 2T ma lepsze przyspieszenie, jest bardziej zrywny. Ja się trzymam mojej opinii, ewentualnie tą vitalkę Madiego.

madi napisał:

swoja Vitalke moge za 3000 sprzedac

Przesiadasz się na coś mocniejszego ? ;)

tzn chciałbym coś tak w miarę kosztów ale też wizualnie fajnego ;) np ten kymco activ mi nie podchodzi, ale co lepiej wziasc wedlug was 4 czy 2 t ?

Według mnie 4T, chociaż kto co woli. Ja mam 2T i nie narzekam, ale swoje pali. Zastanów się nad tą vitalką ;)

hmmm madi pokazałbyś jakieś fotki itp ? ;)

Taa pogadaj z Madi'm o Vitalce parę osób zna kolegę osobiście,a sam skuter pewno zadbany.Więc do boju ;)

albo jakąś używaną Aprilie SR 50 co wy na to ?

Kapuchon napisał:

madi napisał:
swoja Vitalke moge za 3000 sprzedac

Przesiadasz się na coś mocniejszego ? ;)

Zgadłeś :) A Vitalkę jak sprzedam to ok jak nie to nie będzie źle, zawsze się przyda na zakupy7 jechać czy do szkoły/pracy.

Biolog fotki są w temacie "Zdjęcia z wypraw skuterem"

biolog napisał:

albo jakąś używaną Aprilie SR 50 co wy na to ?

Trochę by trzeba było poszukać, nie wiem, czy by się udało znaleźć w dobrym stanie. Według mnie za duże ryzyko, że się natnie.

biolog napisał:

albo jakąś używaną Aprilie SR 50 co wy na to ?

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak kupisz Vitalkę od Madiego - na oczy tego skutera nie widziałem ale z tego co znam Madiego co prawda przez forum ale mogę powiedzieć że jeśli naprawdę robił to ze skuterem co opisywał to naprawdę zadbany i dobry sprzęt.

madi napisał:
Biolog fotki są w temacie "Zdjęcia z wypraw skuterem"

A podałbyś link bo nie mogę znaleźć ;)

wieczorem jak bede na kompie

Chyba chodzi o to http://www.skuterowo.com/forums/topic/zdjecia-i-filmy-z-wypraw-skuterem/page/2 Na tej stronie są zdjęcia Vitalki Madiego (czerwona).

dzięki Ryglos, o to chodziło ;)

madi! czemu wcześniej nie sprzedawałeś, bo prawdopodobnie bym się pokusił a nawet brał w ciemno bez wstępnego oglądania skuterka. Szkoda, no ale trudno.
biolog: ja mam zipp'a nie narzekam, ale mogło być lepiej, jak masz transport albo mieszkasz dość blisko madi'ego to bierz kymco vitality.