Skuter Zipp Quantum nie gaśnie?!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #299928 Reply
    Hunter
    Użytkownik
    • 1

Witam mam problem z moim skuterem Zipp Quantum sprawa wygląda tak: Gdy odpali to jak przekręcam kluczyk w stacyjce żeby wyłączyć to nie gaśnie tak samo odpala z wyłączoną stacyjką nawet odpiołem stacyjkę i to samo i tak odpali muszę fajkę z świecy ściągać żeby dopiero zgasną !
    Co to może być?

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂

#299929 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

zgasł.
    I masz zwarcie w instalacji.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#299947 Reply
    Hunter
    Użytkownik
    • 1

Tylko gdzie tego zwarcia szukać? 🙂

#299950 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

najlepiej w instalacji elektrycznej.

#299952 Reply
    Hunter
    Użytkownik
    • 1

To wiem 🙂
    Tylko tak dokładniej gdzie 🙂

#299958 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

słowo SZUKAĆ mówi o tym że nie wiadomo gdzie jest i trzeba to znaleźć. Wymagasz od nas iście wróżbiarskich zdolności.
    I tak masz tylko jedną wiązke od akumulatora do stacyjki wiec wybór tego gdzie szukać jest dość ograniczony.
    Szukaj śladów wilgoci, przetarć w miejscy gdzie pracuje lub ociera o coś.. itd. Reszte musisz zrobić sam albo komuś zlecić.
    .
    Poza tym nie wysiliłeś się za mocno wiec nie wiec czy to się stało nagle, stało po czymś, czy taki kupiłeś, czy było coś grzebane.. itd

#299963 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Masz uszkodzoną stacyjke a praktycznie każdego chinola obpali bez stacyjki.

#299972 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ale jak odepnie stacyjke to ma dalej to samo – jak zeznał

#299980 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Tak zeznał że jak odpiął stacyjkę to moto chodzi i ma chodzić bo zadaniem stacyjki jest gaszenie i blokowanie zapłonu,bez niej lub jak jest spierniczona podchodzisz kopiesz i burzy maszyna,a kopiesz bo powinna blokować włącznik rozrusznika[+ na stacyjce],jak po odłączeniu jej i tak pali z rozrusznika to wtedy może szukać zwarcia w instalacji.

#299986 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ja własnie tak zrozumiałem że czy ma stacyjke czy nie to mu wszystko działa a jeszcze do tego nie ma własnie minusa gaszącego na moduł.

tak mi jeszcze przyszło do głowy że może to skuter z drugiej ręki i komuś się popsuła stacyjka więc zaoszczędził albo ma uszkodzony alarm albo miał alarm i ma nieposprzątane po nim.

#299997 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Mnie to dziwi że gasil zdejmując fajke a nie boczną stopką [czujnika pewie też nie ma] a takich z inną stacyjką a reszta oryginal to kilka mi się trafiło i to młodych a psują jak na wandala kręca kluczykiem przy zwalnianiu blokady bo się nie chce kierą poruszać.YTo jest wiele możliwości a stacyjki w żółtych są niestety gówniane w łosiu mi tak sie zrobiło po 4 latach [nowa 20z] wymieniłem i loto Panie:) ale tyle wytrzymała bo blokada jest osobno przy główce ramy inaczej nie wróżył bym jej tak długiego okresu,kupując dziadkowi łosia się z tym liczyłem płacąc połowę tego za nowy co bym zapłacił za red rose z najmłodszego rocznika i w idealnym stanie.

#299998 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nie ma konkretnej informacji to sobie można pozgadywać.

#299999 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

I to mnie najbardzej wk…. bo jest takie grzebanie w D i co wygrzebiesz to wiesz.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Skuter Zipp Quantum nie gaśnie?!
Twoje informacje:

Back to top button