Skuter zgasł i nie chce odpalić.

Witam posiadam 2-suwowego CPI popcorn.
wczoraj wybrałem się na krótką przejażdżkę ponieważ skuter stał miesiąc i trzeba go rozruszać :3
zapaliłem go..złapał za pierwszym razem, pochodził na wolnych obrotach parę min i wsiadłem i po nie całym kilometrze gdy przekręciłem manetkę już na full skuter zaczął tracić moc z 65km/h do 30km/h i następnie zgasł i nie chciał odpalić :/
Jutro mam zamiar pogrzebać w nim i pomóżcie w czym mam grzebać tak naprawdę..
Dodam że parę miesięcy temu samoczynnie zaczęła mi świecić kontrolka od oleju chociaż on był..chodzi o olej do mieszanki bo to 2t więc nie ma go w silniku..sprawdzałem wtedy pompkę i dozownik..i jak czyściłem gaźnik to olej z niego trochę kapał więc rzeczywiście mieszał się a kontrolka czasem migała..potem zaprzestała ale czasami jak jadę to zaświeci na parę sek i zgaśnie. Dodam także że jak jeździłem troszkę dłużej to z skuterka po prostu czasem śmierdziało..tak jakby silnik się przegrzewał.
Co to może być? przytarcie silnika?
zacznę od majstrowania przy gaźniku i filtrze bo często miałem takie niespodzianki że go po prostu "dusiło" jeżeli to nie pomoże to zabiorę się za świece a jak to nie pomoże to olej do 4t tam gdzie świeca i powinien zapalić i zgasnąć i wtedy silnik jest zatarty..ale co najwyżej będzie przytarty ponieważ tłok nie jest zablokowany.
Macie jakieś inne propozycję? chętnie wysłucham bo w poniedziałek chcę wyruszyć nim w trasę. :)