Skuter zagwizdał i nie odpala - Fabius 50

Witam dziś byłem na krótkiej przejażdżce ok 10km i jakies 1km przed domem moj skuter dziwnie zagwizdał i zgasł. Nie odpala mi na starter wiec probowałem odpalić go na kopkę lecz bez rezultatu. Przypchałem skuter do domu i znów probowałem go odpalić także bez zmian. Wykreciłem święcę wyczyścilem wkręciłem ale nadal nic. Także filtr powietrza wyczyścilem także bez zmian.

no i ?
paliwo,iskra, kompresja?

i nie na kopkę tylko kopniak.

Iskra jest, kompresja cieżko powiedzieć ponieważ nie posiadam manometra wiec sprawdzałem palcem i moim zdaniem jest. co do paliwa nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy dochodzi do cylindra.

mokra świeca- dochodzi
sucha świeca- zgadnij..

A więc paliwo nie dochodzi.

pasowalo by napisac czy to 2t czy 4t

Jest to 2t

no to jak ci nie dochodzi paliwo to szukaj przyczyn. Zbiornik, przewody, filtr, kranik podciśnieniowy, gaźnik, pływak z iglicą, dysze. Coś nie działa.

Odkrecilem troszsczke srube od mieszanki paliwa w gazniku i świecą jest mokrmokra. Iskra jak już pisałem jest ale skuter nie odpala.

Takie gwizdnięcie to mi się kojarzy jak uszczelkę pod głowicą szlak trafia.

To gdzies przy cylindrze?

pomiędzy cylkiem a głowicą

Co odkręcić aby się do tej uszczelki dostać?

46sekunda filmu tą uszczelkę.
http://www.youtube.com/watch?v=UdYj7AdFBRo

uszczelka jest w dobrym stanie. Mam pytanie czy powinna być uszczelka za cylindrem poniewaz na laczeniu cylindra z korpusem gdzie jest napedzany tłok widac tak jakby przeciekajace paliwo.

tak powinna i jest równie ważna,jak jest uszkodzona to nie zassie i nie odpali.

założe tam uszczelkę ale mam pytanie czy musi byc ona oryginalna czy moze byc wycieta? Jeśli może być wycięta to jaka temperature musi wytrzymac?

uszczelka pod cylinder jest z papieru wytnij z brystolu i git

założę uszczelniacz może dłużej przetrwa. jutro dam znać czy to pomogło

znalazlem chyba problem otóż jedna sruba która mocuje cylinder tak jakby sie wykreca gdy przykręcam nakretke. W jakisposob to naprawic?