Skuter wyscigowy - Toros F16

Witam.

Posiadam skuter zippa Toros F16. Jest on prostej i lekkiej konstrukcji taka jak jest potrzebna na tor. I co do tego jak narazie chce zainwestowac do 3tys. Prosze o porady dotyczace co zrobic/wymienic/kupic itp. Prosze o wypowiedzi tylko tych osob co sie na tym znaja i tym interesuja lub w takich sportach motorowych startowali.

Pozdrawiam EdiNaxa

Moim zdaniem wkładanie takiej kasy w TAKI skuter to strata pieniędzy.

Więcej w niego włożysz niż jest wart ;p

Może jakiś silnik od R1, wtedy to będzie rakieta :D.

Wyścigi skuterów, jak każdy sport motorowy, posiada regulamin. Podział na klasy w zależności od pojemności i dopuszczonych modyfikacji. Proponuje jego lekturę. Wybór odpowiedniej klasy i modyfikowanie skutera zgodnie z regulaminem.
Osobiście uważam, że f16 to niezbyt dobry wybór. Małe koła z wysokoprofilowymi oponami z chińskiej gumy, nie sprawdzą się na szybko pokonywanych zakrętach. Kolejna sprawa-hamulce. Wiadomo- są dla tchórzy. Jeśli są bębnowe to też się nie sprawdzą. Jednak z takim budżetem Możesz zaszaleć, że z Torosa zostanie tylko nazwa.

Wtedy to nawet nazwę przydałoby się zmienić ;d

A wiecie jakie owiewki albo komplety plastikow pasuja do Toroska F16. Ogolnie szukam czegos w stylu Yamahy Aerox.?

A i zeby nie bylo niepotrzebnych postow pieniadze nie graja roli.

I prosze o nie wpisywanie nie potrzebnych posow np. "ze to strata kasy" itp.

Pozdrawiam EdiNaxa

jak pieniądze nie grają roli to czemu nie kupisz Aeroxa?::)

najepiej takiego taki to i niektóre BMW zawstydzisz ale spalanie rzedu 4-8l 100km ale się opłaca :http://allegro.pl/yamaha-aerox-22-km-evo-i2571616049.html

22km ;o

Nie no dobre dobre nie ma to jak do skutera chłodzonego powietrzem chcieć włożyć Swapa. Kolego Yamaha Aerox jest najlepszym skuterem podatnym na tuning.

jak masz się scigać to albo kupuj roxa i tak zrób albo kupuj już tego do wyścigów trzeba z grubej rury podobne takie skutery w klasie EVO wyciągają od 130km/h do 160km/h a do 100km/h w 7-12s więc to dosłownie więcej niż mojego ojca Fiat Bravo 1.4 12V na LPG do 100km/h 17s na Shell 95 do 100km/h 13,5s więc i go prześćigniesz

Aerox na Big Bogre 86cc <3

Powiem tak ciagle zbaczamy z tematu. Moge i wszystko wymienic. Ale ja to widze tak powiedzmy mam sama rame z okablowaniem torosa i co mi polecicie zeby kupic aby przygotowac go na tor i czy owiewki takich marek jak yamaha bedzie pasowac do mojej ramki.? Moze teraz ten temat ruszy bez zbednych wypowiedzi.

Pozdrawiam EdiNaxa

za 3 tys możesz kupić chińskie 2t.

po 1 - wymagana zmiana silnika - z gillerek wchodzą ( nie wszystkich ale z kilku pasuje) - oczywiście silniczek trzeba poddać tuningowi
po 2 - modyfikacja na tarcze z przodu
i po 3 aluminiowa rama- ciężko dostać - ale dużo daje 2 kg zamiast 20