Skuter wyje

Witam mam skuter Motomar vision 4t 50/65 cm Otóż mam taki problem jadąc 70/80 Skuter strasznie wyje Odkręciłem wariator i po wyjęciu rolek strasznie się zdziwiłem rolki wymieniałem miesiąc temu a są starte gorzej niż poprzednie na których zrobiłem 4000 tys km . czy jak wymienię rolki bd dobrze czy to jest czegoś innego wina . ?

Ja mam ten sam problem.Byłem u mechanika i stwierdził,że to wycie to wina sprzęgła.

Ale sprzęgło wyje zazwyczaj przy starcie jak skuter nabiera obrotów to inna sprawa sprawdz wariator

Sprawdzalem wariator to rolki są masakrycznie starte po miesiącu ale jak sprawdzić czy wariator jest do wymiany ?

Przy starcie to zużyte okładziny sprzęgła, a kolega mówi o wyciu..
Jak dla mnie on musi wyć, dla takiego małego skuterka 80 km/h to spory wysiłek jednak.

Ale jak go odebrałem od mechanika to przez 50 km to on nie wył . :D

To pochwal się może, co robił przy nim mechanik?

oddałem go bo przy 60 go dusiło wymienił tam gaźnik regulował regulator napięcia i kopnnik z półksiężycem wymieniał skuter zamykał szafę i wgl . jak go odebrałem chodził bardzo dobrze teraz tez ładnie chodzi ale wyje mi przy 70 i więcej . Zobaczyłem rolki i są bardzo starte i się pytam czy to może być tego wina jak tak to jakie rolki kupić i czy nie lepiej wariata od razu . ?

Ale skąd dokładnie słyszysz wycie, mi też wyje skuter jak lece na maxymalnych obrotach

no tam gdzie jest wariator .

Sprawdź czy na wariatorze są schody. Jeżeli tak, to kwalifikuje się do wymiany. Pasek przy okazji też wymień, jeżeli tego nie robiłeś.

schody to znaczy . Wez mi opisz bo ja jestem zielony

Ta warstwa po której ślizga się pasek, musi byś idealnie gładka.

tam jest taka jakby rurka która w połowie wchodzi w wario i pasek na niej jest ?
ona jest gałdka

To co zaznaczyłem na czerwono musi być gładkie. Co do rolek, jeżeli się wytarły to należało by wymienić, ale skoro tak szybko się wycierają to coś musi być nie tak z wariatorem.
http://iv.pl/images/13171328432119758447.jpg

Kolega ma racje, może to być pasek.
Posłuchaj na wolnych obrotach jak skuter stoi czy słyszysz nawet ciche piszczenie z przekładni

nie słysze myśle ze to nie pasek bo do tych 70 idzie ładnie . Natomiast to co zaznaczyłeś na czerwona nie ma schodów ale widać drobne rysy . I na innym forum mówili żebym zobaczył luz na wariatorze i jak odkreciłem to wziołem go na boki to on tak trochę się ruszał

Rysy to akurat nie mają nic do rzeczy. Luz na wariatorze zawsze będziesz miał. Czyli to nie to. Ciekawi mnie jeszcze kwestia stanu paska, oraz dlaczego te rolki tak szybko się starły (coś z wariatorem na 100%)

pasek jest wszedzie dobry tylko w jednym miejscu lekko przecięty nie wiem moze to wina rolek ze sa starte to tak wyje ?

pasek jest wszedzie dobry tylko w jednym miejscu lekko przecięty nie wiem moze to wina rolek ze sa starte to tak wyje ?