Skuter wolno rusza / jedzie pod górę.

Witam
Mam juz rok City Line 50 i od początku do tej pory nie miałem wiekszych problemow. Skuter bardzo szybko jezdził pod góre i ogolnie spisywał sie bardzo dobrze. Zato kolega ma także rok skuter tylko że duzy (Zumico) i jego skuter od poczatku strasznie wolno rusza i wlecze sie pod gore. Wiekszosc czasu sie nad tym nie zastanawiałem ale sam zakupilem wiekszy skuter i mam ten sam problem. W City Linie miałem blokade na module i jechałem max 50 ale i tak ruszał szybko i pod gore dawał rade. Zato w WIEKSZYCH SKUTERACH nwm dlaczego i nwm czy we wszystkich nie ma blokady do 50 za to te skutery nie mają sily ruszyc, chociaz zato z górki jadą do 60-70 . Czy we wszystkich nowych (duzych) skuterach tak sie dzieje? i Jak zaradzic temu wolnemu zbieraniu sie?

Nie chce go męczyc bo silnik jest na dotarciu, nie pisząc juz że nawet nie proboje w 2 podjechac bo to bankowe zatarcie z taką mocą :;/

A skuter z jakich obrotów rusza, na jakich przyspiesza?? Jeżeli czuć, że to z powodu niskich obrotów nie ma mocy, to radzę wymienić sprężynki sprzęgła (na twardsze - będzie brał z wyższych obrotów), rolki (na lżejsze - będzie przyspieszał na wyższych obrotach; może to delikatnie zmniejszyć v-max)...

Jak rusza to miimum pol manety musi byc zeby sie oderwał a jak dam całą to wysokie obroty a ledwo sie rozpędza..

Czy rolki można zmienic czy docieraniu silnika, czy lepiej poczekac a skonczy sie docieranie?

Może pasek się ślizga i temu ma takie zbieranie.

A jesli by wyszło ze ten pasek się ślizga to jak temu zaradzic?

Kupić nowy pasek np Bando.

Ok. Tylko teraz jak mam zobaczyc czy to na bank ten pasek? To widac na oko czy..?

Jak pasek jest zły to skuter przy ruszaniu ma wysokie obroty a ledwo się zbiera szczególnie w 2 osoby jedzie wolno a ma wysokie obroty.albo może się wariator blokować i nie wypycha paska. sprawdź stan ślizgów....

A jest możliwosc ze skuter ma blokade na wariatorze i przez to pasek inaczej chodzi?

Jakie jest ciśnienie w cylindrze? Jeśli kompresja jest niska, to słaby start i problemy z podjechaniem pod górę są oczywiste.

Ja mam podobnie w Routerze Classa, dałem do mechanika na wymianę paska napędowego i wymienił tez wariator. Przed wymianą jeżdził 60km/h , a z górki nawet do 70km, a teraz po wymianie wolno się rozpędza i na prostej ledwo 45km przekroczy , nie ma tej mocy

oprócz wymian trzeba jeszcze wyregulowac. no i nie wiadomo co wsadził a to też ma znaczenie

Nie wiem, powinien się znać. w Końcu serwis Romet , do tej pory nie narzekałem na naprawy, powinien wiedzieć że wolno jedzie, chyba że myślał że tak wcześniej jeżdził 45km max. Silnik słychać że pracuje rytmicznie.

Czy mogę radę od was mój skuter jedzie ale jak hamuje to cieszko rusza i go trzęsie co to może być ?

może mu zimno ? albo ma febre? albo może sprzęgło źle łapie albo może wypadają mu zapłony