Skuter traci moc na dotarciu i pluje z rury olejem

Siema jest problem Skuter na dotarciu 80 km zrobione (jest 80ccm włożone było 50) jeżdżę na pól gazu ale dzisiaj rano jak odpaliłem zobaczyłem ze pluje z rury i to chyba spalony olej A potem zrobiłem trochę ok 20 km i na światło zielone chciałem zdążyć odcinek 300 m przycisnąłem trochę gaz (jechałem z kolega ale lekki jest ok 40kg) i za światłami jakieś pół kilometra zaczął gasnąć i stracił moc na nóżkach chodzi normalnie jak postawie na te 2 i dam gaz ale jak jadę to strasznie muli i jak chwile odpocznie to ma tyle siły żeby pojechać 10-20 na godzinę ale słychać po dźwięku że zmęczony dojechałem tak jakoś do kuzyna oczywiście stawałem bo miałem bliżej do domu bo co jakiś czas tracił moc I nie wiem co sprawdzać myślę ze gaźnik może być przytkany a co wy myślicie pilnie potrzebuje odpowiedź piszcie
z góry dziękuję.

Wyreguluj gaźnik.

czy aby na pewno ? przez to ?
tyle ze to 2 t i tam regulacja jest chyba powietrza i obrotów

Jedna jest od regulacji składu podawanej mieszanki, a druga od wolnych obrotów, Ciekawy jestem czy przy wymianie cylindra wymieniałeś dyszę paliwową w gaźniku na większą skoro to 2T?, jak nie to lipa :D.

Pewnie przy wymianie tłoka coś poszło nie tak. :p

mechanik zmieniał ale dyszy nie zmieniłem ? a jak zmienię to będzie ok ?? zrobiłem 100km i myślę ze przez to ze jechałem z kolega i ze pizdę dałem przed światłami bo chciałem zdążyć i potem 300 m i stracił moc

Większy cylek wymaga większej ilości paliwa, to chyba logiczne że dyszę trzeba dać większą i porządnie go wyregulować. Część cylków wymaga w opisie nawet większego gaźnika!, Ty pewnie masz jakąś 72ccm no name z allegro :D. Rozmiar dyszy musisz mu indywidualnie dobrać :). Nie wiem czy wiesz ale przy wymianie cyla na większy wymienia się także łożyska na wale przy małym przebiegu wału, a przy dużym cały wał na nowy sportowy pod cyl ;). Pozdrawiam!

wał sportowy pod moj cyl 500 a nie chce dokladac bo chce go sprzedać i kupic honde nsr 125 ;p

500 zł wał ?! to co Ty masz aeroxa albo s9 ?!

Za 500zł Madi zbyt dobrego wału do roxa nie kupisz :D. Dobre wały zaczynają się od 800zł, a wysokiej klasy 2,500zł :D. Jaki kolego masz skuter? :D Pozdrawiam!