skuter toros elektrycznosc nie taka

Witam wszystkich mam problem ze skuterem toros f16 zakupionym w realu.

dostalem go za darmoche ale nie wszystko dzialalo nie wszystkie plastiki byly ok, skuter mial glebe kilka razy. teraz jest skrecony poklejony wyglada jak nowy ale...

jak go dostalem to niekture wiazki byly odpiete nie te zarowki w oprawkach nie dzialaly kierunkowskazy nie dzialal stop, skuter nie odpalal z przycisku.

teraz kiedy podlaczylem inny aku, bo sie okazalo ze w starym nie ma elektrolitu i podlaczylem kostki przy kierownicy dalem nowe lampy to stop dziala pozycja dziala kierunki dzialaja ale skuter nie odpala z rozrusznika.

co jeszcze nie ma napiecia dawanego w celu ladowania akumulatora. po odpaleniu ze stopki moge zapalic swiatla z tylu i z przodu drogowe, po podlaczeniu aku reszte swiatel ale chce zeby skuter odpalal z rozrusznika i zeby ladowal akumulator, co moge sprawdzic - ps bezpiecznik jest ok.

prosze o odpowiedz tylko prosta jak mam cos sprawdzic to napiszcie gdzie jest ten element.

dzieki

ok mamcoś nowego skuter zaczął kręcićrozrusznikiem ale nadal nie zapala, z kopniaka odpala bez problemu. nadal nie ma ładowania aku. pomożecie

Podstawowe rzeczy : Paliwo, Iskra ?

czy jak by paliwo nie dochodzilo albo iskry by nie bylo to czy by zapalał z kopki, pytam serio bo nie wiem jak to jest rozwiazane bo z kopki pali

To, może akumulator Ci padł ?

Może to być wina rozładowanego (nie w pełni naładowanego) akumulatora. W czasie odpalania rozrusznikiem jest zbyt duży spadek napięcia i "na iskrę już nie starcza". Co do ładowania- jeśli wszystkie przewody i połączenia są w porządku to zacznij od wymiany regulatora.

ok spróbuje a powiedcie mi jak to jest z tym zapłonem. co to jest te cdi i za co odpowiada i jak jest rozrusznik podłączony. i moje pytanie czy jesli by był regulator padniety to czy by sie swiatła drogowe paliły, czy jeśli sie one pala to czy mogę przeciąć kabel zasilajacy światła i podłączyć go do akumulatora by się wtedy ładował. prosze napiszcie mi jeszcze czy w tym skuterze jest prądnica czy jakiś alternator i jak go szukać bo nie wiem co odpowiada za ładowanie w czasie pracy silnika??? pozdrawiam i sorki za tak proste pytania ale zawsze jeździłem autem a nie skuterem ale przy cenie ropy 5,50 i spalaniu auta 7 litrów wiadomo czemu chce ten skuter sprawny mieć

1. Regulator nie ma nic wspólnego ze światłami, napięcie idzie prosto z prądnicy.

2. W skuterze ma prądnice, może to zauważyć na przykładzie świteł gdy dodajesz gazu światła lepiej świecą.

pewnie że możesz przeciąć kabel od świateł ale...

1) Do akumulatora dasz napięcie zmienne ? Bo takie idzie do świateł.
2) Będziesz używał tylko pozycyjnych ?
3) Ciekawe ile akumulator takie obciążenie wytrzyma. Pamiętaj, że jak światła są wyłączone to prąd jest wytracany w rezystorze.

Poza tym o światłach w torosie była mowa już kilka razy, widać, że nowi nie czytają nic forum...

już działa nowy regulator nowy akumulator i jest ok tylko ładowania brak akumulatora albo nie wiem jak je sprawdzic

Z tego co mi wiadomo do kabla plusowego przychodzi taki jeden jeszcze kabelek , rozłącz to i może przeczyść porządnie WD-40 . U mnie to pomagało .

Człowieku gdzie ty chc esz do urządzenia elektrycznego wd 40??!!na szczotki??
Wszelakie styki czyści się tylko szczotką druciana ,lub też papierem sciernym. około 100 grubości
sprawdzasz ładowanie najprostrzym miernikiem przykładając + do + a - (czyli czarny ) do - i podczas ładowania sprawdzasz prąd jaki podaje przy akumulatorze. normalne napięcie akku oscyluje mniej więcej około 11, 12 Volt. w czasie ładowania powinieneś mieć w granicach 14, 16 V (zależy jakie ładowanie)
Jeszcze jedno po drodze od akku do świateł powieneś mieć cos takiego jak regulator napięcia ( taka większa,zazwyczaj szara,kostka) może też on padł, tyle,ze jeśli on by ci padł to większosć zarówek w Twoim skuterze szlag by trafił po niedługiej pracy...

.

wtf? Twoje nabijanie postow juz mnie meczy.

DooOminO napisał:

wtf? Twoje nabijanie postow juz mnie meczy.

DooOminO napisał:

wtf? Twoje nabijanie postow juz mnie meczy.

3 multi konta no ladnie

SlawololoG , DooOminO i GodTGF fajnie odkopaliście temat

DooOminO napisał:

3 multi konta no ladnie

jak nikt tego nie kontroluje to co się dziwisz , może i 10 kont zakładać bo i tak jest bezkarny.
Sorry za Off :)