Skuter TGB Orion 101S, nie ma iskry.

Witam, mam problem, wymieniłem moduł CDI, fajkę świecy, cewke wysokiego napięcia, i wszystkie uzwojenia od magneta a niestety nadal nie ma iskry, nie wiem już co robić, prosze o szybką odpowiedź, z góry dziękuję.

Świece wymieniałeś?

tak wymieniłem, jest nowiutka NGK

w moim TGB siedzi silnik 125ccm. czterosuwowy.

Może ktoś pomóc?

Może to wina czujnika położenia wału. Zobacz czy wogóle daje jakiś impuls w fajce. :) Jaki masz przebieg?

Jeśli nie ma impulsu to szukaj wyżej, zobacz czy do cewki dochodzi napięcie :)

Przebieg nie wiem jaki jest bo nie ma linki licznika.czujnik jest nowy bo kupilem caly komplet uzwojen z tym czujnikiem.skuter posiadam od roku a od dwóch lat był nie odpalany. Więc nawet nie wiem jak on chodzi.

Koło magnesowe obraca Ci się równo z wałem? :)

Myślisz że się klin ściął??? Wydaje mi się że wszystko sie równo obraca.

Jeśli się równo obraca, to klin jest w porządku. Może coś z tego wywnioskujesz.
http://forum.mieloch.pl/jak-sprawdzic-zaplon-w-skuterze-t256560.html

Dzieki za pomysł ale to też już patrzyłem i wszystko w porządku. Może to coś w przewodach bo widać ze ktoś przy nich kombinował. Znajde schemat i sprawdze każdy kabelek.

No może też tak być, jak dojdziesz do czegoś to napisz. :) Powodzenia :)

Jeeest, mam iskre, przyczyna bylo to ze kabelek od gaszenia byl ciagle zwarty do masy. Ale nadal nie odpala, paliwo do gaznika dochodzi, powiedzcie jakie elementy moglh sie zepsuc w gazniku.

Mam jeszcze pytanie czy nie macie na sprzedaz ramy z dokumentami do tego tgb 101s orion.?????

dobra, odpalił, ale i tak jest problem bo jak już odpali to nie moze sie utrzymać na wolnych obrotach, a poza tym to nie wkręca się na wysokie, zapewne to sprawa wyregulowania gażnika tylko jak to zrobić, co i jak,

Ok. Wkręca sie na obroty ale nie ma wolnych obrotów i nie równo strasznie chodzi. A poza tym ogień idzie w tłumik, co z tym zrobić, Proszę pomóżcie.

Spróbuj przedmuchać dysze główną i dysze wolnych obrotów.