SKUTER TGB 303RS

Siema. 3 tygodnie temu kupiłem skuter tgb 303rs, pojeździłem na nim tydzien czasu i zaczął sie psuć. Skuter miał przebiegu 5700km. Ok 500km temu zostal zalozony nowy komplet polini 70 oraz sportowy wal wraz z lozyskami i simeringami. Skuter nie mial nigdy zadnej wywrotki, jezdzila na nim tylko jedna osoba bez zadnych wariactw, na dzien dzisiejszy tyle co dotarty. Zalozony nowy akumulator zelowy. Najpierw odpalanie, rano nie mogłem go w ogóle odpalić, po południu odpalał trochę lepiej. Ale na kopkę odpalał. Pozniej zauwazylem ze bardzo zaczał mi kopcic. Jakbym podpalil sobie z tyłu gazetę. Poczułem ze tez dostał mocy ale zaczał rzęzić mi pod nogami. Jak go kupowałem gościu mi powiedział że musze robic do niego mieszanke olej do paliwa 100setkę - 5 litrów paliwa , ponieważ dużo bierze oleju, chyba że wymienie gaźnik który kupiłem ale to później. Do pewnego czasu robiłem tą mieszankę lecz ostatnio nie zrobiłem mieszanki i dolałem olej normalnie do oleju. Zaczal mi głosno chodzic i bardziej rzęzić. Czy to ma na to wpływ? bo się za bardzo nie znam. Ostatnio wracałem do domu, powoli zaczął tracic moc, jebnelo mi dwa razy pod nogami i zgasł.Co do cylindra ktory kupiłem specjalnie pod zestaw poliniego załozyłem go i nie chciał działac, lecz wymieniali mi to koledzy pod blokiem i mysle ze moglo wpasc cos do gaznika i sie zatrzec. Nie wiem co mam zrobic. Proszę o jakiś komentarz.

a jeszcze np ostatnio dolewalem paliwa bo mi braklo i na szybko naruchalem butelke 5l wytrzepalem niby ta wode ale jakas rosa tam byla jeszcze na 4l ma to jakies znaczenie tezz moze bo mysle ze tym zaje....em

troche bełkoczesz ale brawo za zapał.
Ja wyłapałem że miałeś jeździć na recznie robionej mieszance bo zapewne coś się dzieje z gaźnikiem lub podajnikiem oleju i gaźnik tego nie miesza sam. A ty nie zrobiłeś mieszanki.
Więc skoro sobie pojeździłeś na samej benzynie to w zasadzie zatarłeś silnik.
Jest też opcja że pompa poprawnie podaje olej a ty jeszcze dowaliłeś drugie tyle. To na takiej mieszance w zasadzie nie ma prawa jechać - to masa oleju. l mogł tak kopcić.
Tyle ze zgadywanki.