SKUTER TGB 2T PROBLEM

Witam.
Mam pewien problem ze skuterem TGB 2t. Mianowicie nie chce mi się odpalić. Przeczyściłem gaźnik, pompkę podciśnieniową podłączyłem dobrze. Po próbie odpalenia wydaje odgłos taki, jakby się dławił. Cewka zapłonowa jest dobra, tak samo ze świecą. Akumulator naładowany. Więc w czym problem ?

Proszę o pomoc.

iskra jest, nie zalewa świecy? przestał odpalać nagle czy jest po prostu stary? możliwe, że się dojechał. sprawdź kompresję

Świeca ma iskrę, nie zalewa. Wszystkie części nowe, i podłączone.

hmm, to nie wiem, nie znam się na 2t za bardzo. Musisz czekać na Wombata, on powinien wiedzieć co jest pięć.

manometr i pomiar kompresji. próba na samostarcie… paliwo świeże? mieszanka prawidłowa? -robisz z ręki czy dozownik? Paliwo do gaźnika płynie? zbiornik się napowietrza?
To coś co podłączyłeś nie jest pompką tylko kranikiem podciśnieniowym - sprawdzałes go zasysając powietrze z tej rurki od podciśnienia co nim steruje?

kompresja jest paliwo świeże jest, mieszanka jest dobra, i zasysałem powietrza to leci do wilterka ale dalej nie odpala. jezdził i zatar się i cały silnik ma nowe części założone i dalej nie odpala.

kompresja jest - czyli jaka? palcem sprawdzałes jak większośc magików?

Jest cały nowy silnik. Czyli kompresja powinna być dobra tak? Napisalem przecież.

nie, nie musi być. dlatego napisałem żeby ją zmierzyć a nie zakładać że jest. Bo tak to od razu możesz założyć że wszystko jest ok - tylko wtedy w czym problem?