! Forum Serwis Skuter stanął

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe belebele belebele 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Mam do was takie pytanko.
    Ostatnio gdy jechałem moim 4t nagle drastycznie stracił na mocy, tak, że wgl jej nie miał (odcinek może 20m) szarpnął raz i przestał ciągnąć. Teraz gdy próbuje odpalić rozrusznik kręci, ale tak jakby nie kręcił silnikiem (jakby rozrusznik nie był wgl podłączony do silnika). Możliwe żebym zatarł? To pierwsza myśl która przyszła mi do głowy… Ale nie wiem za bardzo co to może być i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę gdy będe go rozkręcał. Powiecie co to może być?
    Z góry dzięki za pomoc 🙂

Zdjęcie profilowe fajfus
    fajfus
    Użytkownik

Sprawdź co z napędem 😉 Jeśli wszystko w porządku to rozbieraj silnik 🙂

Zdjęcie profilowe hades1988
    hades1988
    Użytkownik

Tak jak wyżej. Sprawdź najpierw czy wszystko pod pokrywą paska napędowego sprawne. Ile km temu wymieniałeś olej silnikowy? Najlepiej spuść go i sprawdź jego stan, jeśli pod pokrywą wszystko gra to rozebrać silnik i dostać się do cylka.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    belebele
    Użytkownik

Pod pokrywą niby okey… Pasek ładny, dzwon ładny kolorek, ale nie sprawdzałem więcej bo nie miałem kluczy…
    Po południu nagram filmik z rozruchem to zobaczycie o co mi chodzi. A w weekand rozkręcam silnik :/

Zdjęcie profilowe Hindenburg
    Hindenburg
    Użytkownik

A jaki to dokładnie model?
    Bo gadki typu „mój 4T” mnie rozbrajają. Masz jakieś kompleksy ze swoim skuterem?
    Zresztą coraz częściej widuję jak szczęśliwi użytkownicy swoich 4T stoją na poboczu i próbują reanimować swoje ukochane maszyny. Ostatnio, jak stałem w dużym korku, to widziałem jak gościu próbował z kopki odpalić swojego 4T – kopał i kopał, aż mu kopka odpadła 🙂 Wam się też tak w swoich 4t zdarza? To jakaś norma?

belebele
    Użytkownik

Hindenburg, nie wiem zupełnie o co Ci chodzi… Nie wiedziałem, że model skutera jest potrzeby do zidentyfikowania takiej usterki… Kolor też potrzebny? Jeśli tak to czarno czerwony toros f16 na stalowych srebrynych felgach 10 cali. Tradycyjnie z silnikiem 139qmb, a pisząc że to 4t odniosłem wrażenie, że będzie to w miare oczywiste… Przepraszam za niejasność 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli myślisz, że rozrusznik ‚nie jest połączony’ z silnikiem to może zacznij od rozebrania napędu i zobacz co z bendiksem.

belebele
    Użytkownik

Widzisz, ten bendiks męczy mnie cały czas, bo przekładnie rokręcałem jak było już dość ciemno i nie miałem czasu wszystkiego zobaczyć, a wydawało mi się, że jak by za bardzo wystaje (albo chowa się, już nie pamiętam)
    Powiedzcie mi tylko, czy on powinien siedzieć na miejscu ciasno, czy ma swobodę ruchu?
    Wydaje mi się, że to może być to, bo rozrusznik jakby nie łączył, a kopaja chodzi bardzo luźno….

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No raczej ten czpień co wystaje nie powinien się cofać 🙂
    Musisz rozebrać i złożyć jak należy.

belebele
    Użytkownik

Wiec to coś z bendiksem bo ta zębatka która wystaje latała mi luźno…
    Byłem święcie przekonany, że to powinno tak być:)
    Dzięki za pomoc, jak się za to wezmę to powiem jakie efekty 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie