Skuter słabnie pod wzniesienia, po wymianie paska jedzie 43km/h

Hej wszystkim jestem tu nowy i mam problem :slight_smile: Mianowicie posiadam od nowości skuterek Kingway Colber 2008r 50cc przejechane ma obecnie 26 tys km z góry uprzedzam nie bierze oleju. Problem konkretnie w tym że podczas podjazdów pod górę traci moce.
Wymieniałem:
-Gaźnik
-Wariator
-Rolki
-Moduł
-Pompka podciśnienia

Normalnie skuter na prostej śmigał 75km/h Ale postanowiłem włożyć nowy pasek napędowy o tych samych rozmiarach co poprzedni i się zaczęło jeszcze gorzej. Okazało się stary pasek był 1,5 cm wyciągnięty i 3mm węższy już ale śmigał a nowy pasek spowolnił skuter do 43km/h jak się bujnie z górki do leci 70 do momentu zatrzymania lub górki sam z siebie się do tej prędkości nie rozpędzi. Wyregulowane zostały jeszcze zawory co może być przyczyna? Na nowym pasku przejechałem już około 170 km i bez zmian bo czytałem ze się dotrze.

jeżeli po tych 26 tys km masz jeszcze odpowiednią moc (kompresje czyli) to pozostaje regulacja rolkami napędu. Inna szerokość i długość paska to kompletnie inne przełożenie.
Ale ja bym zaczął od sprawdzenia stanu silnika bo przebieg już taki że budzi szacunek.