Skuter słabnie pod wzniesienia, po wymianie paska jedzie 43km/h

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #721298
  Dawid Jedliński
  Uczestnik
  • Postów: 1

  Hej wszystkim jestem tu nowy i mam problem 🙂 Mianowicie posiadam od nowości skuterek Kingway Colber 2008r 50cc przejechane ma obecnie 26 tys km z góry uprzedzam nie bierze oleju. Problem konkretnie w tym że podczas podjazdów pod górę traci moce.
  Wymieniałem:
  -Gaźnik
  -Wariator
  -Rolki
  -Moduł
  -Pompka podciśnienia

  Normalnie skuter na prostej śmigał 75km/h Ale postanowiłem włożyć nowy pasek napędowy o tych samych rozmiarach co poprzedni i się zaczęło jeszcze gorzej. Okazało się stary pasek był 1,5 cm wyciągnięty i 3mm węższy już ale śmigał a nowy pasek spowolnił skuter do 43km/h jak się bujnie z górki do leci 70 do momentu zatrzymania lub górki sam z siebie się do tej prędkości nie rozpędzi. Wyregulowane zostały jeszcze zawory co może być przyczyna? Na nowym pasku przejechałem już około 170 km i bez zmian bo czytałem ze się dotrze.

  #721299
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 961

  jeżeli po tych 26 tys km masz jeszcze odpowiednią moc (kompresje czyli) to pozostaje regulacja rolkami napędu. Inna szerokość i długość paska to kompletnie inne przełożenie.
  Ale ja bym zaczął od sprawdzenia stanu silnika bo przebieg już taki że budzi szacunek.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button