Skuter sie tlamsi

witam ojciec ma skuter 80 ccm kingway cobra skuter ma problem od jakiegos czasu podczas jazdy rozpedza sie i delikatnie sie tlamsi przez co nie przyspiesza jak dawniej gaznik wyczyszczony sprawdzilismy wszystko doslownie wszystkie wezyki sa cale nie poparciale co moze byc przyczyna byc moze zle ustawiony gaznik ale co jeszcze doradzcie

Przeczyść filtr powietrza , wyreguluj gaznik . Myślę że powinno pomóc :wink:

Albo szukaj przyczyny w napędzie . Sprawdz wariator , sprzęgo ,rolki, sprężynki itp .

co to znaczy że skuter “sie tłamsi”? zgniata się?

Filtr powietrza jest czysty wczoraj zmieniliśmy pasek napędowy bo stary pękł wszytko złożone jest dobrze bo skuter jeździ wszystkie rolki są na swoim miejscu poskładane jest wszystko tak jak było i podokrecane jest pasek jest taki jaki ma być taki jak poprzednio był gaznika nie ustawie bo nie wiem jak pomóżcie coś z tym zrobic

A gaznik masz oryginalny od 50 ? Bo jeśli tak to może trzeba wymienić dyszę na większą .

Generalnie poprzedni właściciel nie wspominał o gaźniku założyliśmy nawet nowiutki ktory był gratis z kluczem do świecy od poprzedniego właściciela ale na nim nie trzymał obrotów bo nie ustawiony jest włożyliśmy stary już nie wiem co to może być ja sam mam 50 torosa f16 mój jedzi bez problemu ale zmieniłem modul na odblokowany założyłem stożek wyjalem blokadę z filtra powietrza a przyspieszenie ledwo wzrosło

gaźnik trzeba wyregulować, dopasować. To nie nakrętka wentyla że zakładasz i masz.

Tak tylko że wcześniej nie bylo żadnych problemów z nim. A wracając do tematu pisałem o moim toros f16 g2 dziwi mnie to że przyspieszenie nie wzrosło po zmianie mdulu na odblokowany gdzie na internecie widziałem ten sam skuter wiele razy i po z zdjęciu blokad zrywa się o niebo lepiej dotarty już dawno jest a modul nic nie dał i to mnie dziwi nie wiem jest jeszcze jakiś kabel który idzie do pokrywy wariatora ale nie wiem od czego on jest gdzieś przeczytałem że jest to blokada ale nie wiem doradzićie do czego on może być i co zrobić żeby zaczął mi ten skuter zrywać się lepiej

A zdjąłeś wszystkie blokady ? Poza blokadą modułu są jeszcze np. Śrubka w dekielku gaznika(wykręcić) , zawirowywacz spalin , blokada na wariatorze itp.