Skuter się dusi przy dodaniu gazu

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #699361
  sajmonisterr
  Uczestnik
  • Postów: 1

  Witam, posiadam Peugeota Jet Force C-tech i mianowicie mam taki problem.
  Jadąc nim na prostej drodze lub pod górkę skuter się dusi (przerywa) i nie chcę wejść na te wyższe obroty żeby się rozpędzić a gdy jadę z górki on się przydławi ale już na te obroty wchodzi i się rozpędza a gdy już puszczę manetkę z gazu i chce dodać tego gazu to się znowu dusi ;(.
  Ostatnio czyściłem w nim gaźnik i dowiedziałem się, że może to pływak się przestawił i za późno domyka ale sprawdzając ten pływak to domyka dobrze więc nie wiem co tu może być za problem, pomocyyy.
  A i jeszcze dodam, że jak się dusił to zaczął gasnąć i leciało paliwo dołem gaźnika czy to może być pompka paliwa do wymiany?

  #699439
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  Tam nie ma pompki. Jeżeli paliwo Ci dołem leci jak zaczyna dusić to masz zepsuty zawór iglicowy, który jest na pływaku. Przy wyższych obrotach dostaje wibraacji i blokuje się w pozycji otwartej przez co paliwo się cały czas leje

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #699465
  Szymon
  Gość
  • Postów: 89 724

  Tylko, że teraz nawet paliwo nie chce dojść do filtra paliwa i chodzi mi o tą (pompkę paliwa podciśnieniową co jest pomiędzy bakiem a gaźnikiem na dwie śrubki)

  #699535
  Szumek811
  Uczestnik
  • Postów: 1 001

  masz w niej 3 wężyki jeden od strony baku, drugi idzie do gaźnika i trzeci też idzie do gaźniku ale wpięty jest z boku tego kranika, weź ten co jest z boku kranika i pociągnij nim powietrze ustami, powinno zacząć lecieć paliwo

  #699560
  Szymon
  Gość
  • Postów: 89 724

  Jeden idzie od baku, drugi idzie od filtra paliwa a trzeci wchodzi gdzieś koło cylindra więc mam zaciągnąć powietrze tym co idzie tam koło cylindra?

  #699564
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 911

  jeden idzie z baku
  drugie idzie nie Z filtra paliwa tylko DO filtra paliwa i dalej do gaźnika
  trzeci to podciśnienie, wpięty w gaźnik z boku lub w krócieć dolotowy.
  Najcieńszy jest.
  Tym masz zassać powietrze bo on steruje karnikiem

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button