Skuter się dusi przy dodaniu gazu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    sajmonisterr
    Uczestnik

Witam, posiadam Peugeota Jet Force C-tech i mianowicie mam taki problem.
    Jadąc nim na prostej drodze lub pod górkę skuter się dusi (przerywa) i nie chcę wejść na te wyższe obroty żeby się rozpędzić a gdy jadę z górki on się przydławi ale już na te obroty wchodzi i się rozpędza a gdy już puszczę manetkę z gazu i chce dodać tego gazu to się znowu dusi ;(.
    Ostatnio czyściłem w nim gaźnik i dowiedziałem się, że może to pływak się przestawił i za późno domyka ale sprawdzając ten pływak to domyka dobrze więc nie wiem co tu może być za problem, pomocyyy.
    A i jeszcze dodam, że jak się dusił to zaczął gasnąć i leciało paliwo dołem gaźnika czy to może być pompka paliwa do wymiany?

Szumek811
    Uczestnik

Tam nie ma pompki. Jeżeli paliwo Ci dołem leci jak zaczyna dusić to masz zepsuty zawór iglicowy, który jest na pływaku. Przy wyższych obrotach dostaje wibraacji i blokuje się w pozycji otwartej przez co paliwo się cały czas leje

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Szymon
    Gość

Tylko, że teraz nawet paliwo nie chce dojść do filtra paliwa i chodzi mi o tą (pompkę paliwa podciśnieniową co jest pomiędzy bakiem a gaźnikiem na dwie śrubki)

Szumek811
    Uczestnik

masz w niej 3 wężyki jeden od strony baku, drugi idzie do gaźnika i trzeci też idzie do gaźniku ale wpięty jest z boku tego kranika, weź ten co jest z boku kranika i pociągnij nim powietrze ustami, powinno zacząć lecieć paliwo

Szymon
    Gość

Jeden idzie od baku, drugi idzie od filtra paliwa a trzeci wchodzi gdzieś koło cylindra więc mam zaciągnąć powietrze tym co idzie tam koło cylindra?

Wombat
    Moderator

jeden idzie z baku
    drugie idzie nie Z filtra paliwa tylko DO filtra paliwa i dalej do gaźnika
    trzeci to podciśnienie, wpięty w gaźnik z boku lub w krócieć dolotowy.
    Najcieńszy jest.
    Tym masz zassać powietrze bo on steruje karnikiem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button