Skuter się dusi po upadku – 4T 80 ccm Kingway Guliver

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #193047
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    Witam
    Mam problem skuter po upadku sie dusi, zaraz po upadku probowalem go odpalic odplil odrazu ale jak dawalem Gaz To sie dusil i nie chcial jechac jedynie na wolnych obrotach, wiec jechalem 20km/h po 15 minutach znow sie naprawilo i normalnie jechal jak zawsze 60-70 i gdy wrocilem do domu zobaczylem ze olej sie wylewa z tad http://scr.hu/22vo/ue9f7
    wiec zasilikonowalem Tam zeby bylo szczelne wymienilem olej poczekalem jeden dzien zeby zaschlo dzis odpalam skuter a on znow tak sie dlawi co moze byc przyczyną ? raczej nie regulacja bo skoro na takiej smigal zawsze i chodzil to musi byc dobra

    #193052
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    możliwe że to mogą być zawory ?

    #193058
    Deep_Nothingness
    Użytkownik
    • 9
    • 538Postów:

    Olej Ci cieknie z pokrywy zaworów, a Ty zamiast zbadać co się stało, to walisz sylikonu i dalej na chama jeździsz? Gratuluję, zacznij już szukać na Allegro nowego silnika.

    W razie gdyby jednak ten post dotarł do Ciebie, to radzę sprawdzić co z tą głowica nie tak i zerknąć na stan wszystkich połączeń w pojeździe. Mógł gaźnik się lekko wypiąć i łapie lewe powietrze.

    #193059
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    ja zasilikonowałem bo ostatni mechanik mi tak robil i mowil ze po czasie ten silikon bedzie trzeba od nowa Walnąć bo nie jest szczelny , i dzis bylem u kolesia co mi robil skuter i mowil ze mogą to byc Zawory bo przez minute Dawania gazu nie rusza wgl a potem ruszy ale 10km na h i i dusi podrywa i wgl

    #193073
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    gaźnik?

    #193074
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    niee to do tych zaworow co pokazalem na linku na zielono ta pokrywe Bo z tego sie olej wylewal rok temu

    #193075
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    a rok temu jak się olej wylewał to też się tak zachowywał?

    #193076
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    wtedy nie szarpalo nic tylko cieklo i koles zasilikonowal i smigal naprawde spoko 80na prostej a teraz mialem maly wypadek dzien po zalozeniu nowego tlumnika i jak odplailem to sie tak dusil ;/ nwm co to moze byc a jak to odkrece to i tak ja nie bardzo to ogarniam z tymi zaworami i wolalbym zeby od nowa nie trzeba klasc silikonu . Gaznik sie nie poluzowal, ojciec mi mowil zebym swiece sprawdzil no ale jakby cos bylo ze swieca to chyba wogole by nie odpalil a nie tak dusil

    #193082
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    wydech nowy czy uzywka?

    #193090
    speak
    Użytkownik
    • 12
    • 83Postów:

    To ważne pytanie czy wydech nowy czy używany, ale tak czy tak, po wymianie / czyszczeniu wydechu gaźnik może wymagać regulacji. Ważne też jakiej siły to był upadek, przewrócenie ze stopki a wywrotka z prędkości 70km/h to różnica, na którą stronę skuter upadł, lewa / prawa?, gdzie jest większy ślad po upadku przód / tył?

    #193094
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    wydech nowka przelotowy z db killerem na nim smigal pieknie az do upadku, upadek byl na prawą strone upadl z predkosci max 30km/h Bo zdazylem duzo spowolnic i rzucilo w rów plastik od siedzenie zapadl sie i musialem go przykrecic przy upadku cale plastiki byly w oleju i i troche paliwa sie wylalo

    #193095
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    ja skuter naprawilem tydzien temu i po paru dniach zalozylem nowy tlumnik gaznik jest nowka ma tydzien okolo wiec jest raczej czysty bo wymienialem gaznik filter stozkowy i wydech na nowe

    #193097
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    Ja podejrzewam układ dolotu nie zawory

    #193100
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    no mi ten koles powiedzial ze to musza byc zawory ale ja sie nie znam nagralbym wam jak to chodzi ale nie wiem gdzie tu moge filmik wrzucic

    #193112
    speak
    Użytkownik
    • 12
    • 83Postów:

    A mi się wydaje że przy upadku mógł się przestawić rozrząd, choć to domysł, ewentualnie zawory, czy podmieniałeś świecę i czy masz możliwość podmienić moduł i cewkę WN. Sprawdź, czy kranik podciśnieniowy działa prawidłowo i czy korek zbiornika paliwa jest drożny (na czas próby nie zamykaj zbiornika paliwa).

    #193113
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    niestety nie mam mozliwosci :/ a myslisz ze moze to byc swieca ?

    #193115
    speak
    Użytkownik
    • 12
    • 83Postów:

    Ja bardziej wróże niż jestem pewny (nie mam kontaktu fizycznego ze sprzętem) , ale duszenie na wysokich obrotach może być wynikiem wielu czynników, między innymi świecy, taką świece tanio kupisz, ważne żeby dokręcać ją z wyczuciem, bo skutki mogą być opłakane. Co nie oznacza że wykluczam czynniki z mojego wcześniejszego postu.

    Filmy można wrzucić na YouTube a tu podać link.

    #193118
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    to jutro nagram i wrzuce

    #193125
    speak
    Użytkownik
    • 12
    • 83Postów:

    Dodam zanim wrzucisz filmik, jeżeli już wcześniej był stosowany na pokrywę zaworów silikon, siła wstrząsu przy upadku mogła rozerwać warstwę silikonu (dlatego po upadku ciekło), nie koniecznie tam jest usterka. Wciąż nie wykluczam czynników z moich wcześniejszych postów.

    #193135
    Deep_Nothingness
    Użytkownik
    • 9
    • 538Postów:

    Sama świeca może być dobra, ale przewód WN lub cewka mogły dostać. Jeżeli będziesz ruszał pokrywę zaworów, to nie składaj na sylikon a kup nową uszczelkę. Jak sam widzisz sylikon lubi odpadać, nieciekawie będzie, jak wpadnie do środka silnika i skutecznie zatka jakiś kanał olejowy.

    #193178
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    dziś wogóle nie odpalił

    #193181
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    otworzylem przeczyscilem tą swiece I nie odpala nwm z kad to wgl jest ale jak otworzylem swiece to wypadly takie 2 małe czesci od czego to moze byc nie dalo sie tego nigdzie wsadzic http://scr.hu/22vo/7qv6m

    #193182
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    a to nie są elektrody z uszkodzonej fajki świecy?
    i co to znaczy “otworzyłem świece” ?

    #193183
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    no zdjąłem tą fajke odkręciłem swiece i troche papierem sciernym przejechałem bo byla końcówka Czarna

    #193184
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    wczoraj jeszcze odpalał a dziś nic nie chce odpalić

    #193186
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    #193197
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    a iskrę ma??

    #193206
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jak dla mnie to tam nie ma iskry a biorąc pod uwage wypadające metalowe części z okolic fajki i świecy to by była jedna z przyczyn (może jedyna)

    #193208
    lololo123
    Użytkownik
    • 2
    • 28Postów:

    jutro przyjedzie kolega mi to obczaic to sie dowiem co z ta swiecą ale to mozliwe ze w skutek upadku by cos sie z nią stalo ?

    #193211
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może sie poluzowała fajka na świecy od szarpnięcia a ty gmerając ją dobiłeś. Moja sie rozpadła w ręku po 1,5 roku i 7-10 zdjęciach.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button