Skuter się dusi a po chwili gaśnie ;(

Witam, mam nowo zakupiony skuter Peugeot Speedfight 2 z rocznika 2000. Mój problem polega na tym, że skuter po odpaleniu się dusi i nie wchodzi na wyższe obroty. Gdy dodaje gazu, skuter po chwili gaśnie.
Przeczyściłem gaźnik, filtr, nowa świeca. Problem nastał po tym, jak tankowałem na stacji, w której mieszają paliwo z wodą. Oczywiście na początku nie wiedziałem, że tak robią, dopiero później kolega mi powiedział, ponieważ miał taki sam problem. Podejrzewam, że mogła się sknocić kostka zapłonowa.

Proszę o wyrozumiałość, ale to mój pierwszy post. Z góry dzięki za pomoc. ;]

No to jeśli paliwo do d**** to się nie dziw. Musisz się go pozbyć.

maxell, paliwo posiadam nowe wszystko przeczyściłem i pozbyłem się tamtego paliwa. Z góry dzięki za pomoc.

A jesteś pewien, że masz gaźnik w pełni sprawny. Często wina leży właśnie w nim. Bo to on odpowiada za pracę silnika, uszkodzony, pęknięty ? A a stacja to może być zbieg okoliczności. Pozd : matys187

Matys187, nie mam pojęcia,ale gdy czyściłem gaźnik wszystko był raczej na swoim miejscu. Dzisiaj ja de po nową kostkę zapłonową. Zobaczymy czy coś się zmieni pozdr.

Matys187, nie mam pojęcia,ale gdy czyściłem gaźnik wszystko był raczej na swoim miejscu. Dzisiaj ja de po nową kostkę zapłonową. Zobaczymy czy coś się zmieni pozdr.

Często pęka ta guma co trzyma iglice. Ona działa na podciśnienie. Sprawdź ją. Ściąg filtr powietrza i zobacz czy po dodaniu gazu się podnosi.