Skuter sie dławi

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Skuter sie dławi

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe silva21ify silva21ify 6 lata temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe silva21ify
    silva21ify
    Użytkownik

Witam. Kilka tygodni temu oddałem skuter do mechanika gdyz sie dławił. (nie mogl nawet ruszac bo przy dodaniu gazu gasl odrazu) Mechanik wymienił membrane i niby wyregulował gaznik (choc tu pewnosci nie mam) Skuter jezdził ok. nawet 2 razy lepiej niz wczesniej ale ostatni tydzien jakby sie odnowa problem zaczynal. Coraz czesciej skuter sie dławi na jakąs sekunde dwie ale nie zmienia to faktu ze i tak sie dlawi (np jade na ful manecie po prostej puszcze gaz na chwilke znowu daje gaz i sie zadlawi) Nie wiecie co to moze byc za problem? Mozliwe ze znowu po krotkim czasie gaznik sie rozregulował?

Zdjęcie profilowe lufka080
    lufka080
    Użytkownik

Ja miałem podobny problem, dławił sie podczas dodawania gazu więc zostawiałem żeby sie „rozgrzał” potem po trochu gazu i w końcu zaczynał jechać. Po porządnej regulacji problem zniknął i skuterek palił na kopa

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Czerpie gdzieś lewe powietrze

Zdjęcie profilowe monterglass
    monterglass
    Użytkownik

Jeśli mogę coś doradzić, to wypadało by wyczyścić gaznik , miałem tak ostatnio, pomogło rozkrecenie gaznika, przedmuchanie kompresorem i ponowna regulacja. Warto też zobaczyć filtr powietrza, może trzeba go wyczyścić, tzn umyć gąbkę i nasączyć olejem lub wymienić na nową. Czasem podczas jazdy w dużym deszczu może się dostać woda do filtra i zamoczyć wkład, też wtedy lubi się dławić i brakuje mocy.

monterglass
    silva21ify
    Użytkownik

monterglass
    A jesli nie mam gąbki w filtrze powietrza tylko cos takiego
    http://www.dsmoto.pl/userdata/gfx/68d0c692411fda8c03e926a1693b9e79.jpg
    Nie mam pojecia jak to sie wymienia.. probowałęm to wyciągnac ale sie nie da.. Nie wiecie czy ten filtr trzeba kupic razem z tym plastikiem na okolo?
    Mysle nad tym zeby nie wymienic na tą obudowe z gąbką.. Chyba ze doradzicie stozkowy?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe monterglass
    monterglass
    Użytkownik

Taki filtr jest napewno bardziej skuteczny, niż gąbka, myślę że będzie wymienialny razem z tym plastikiem, zapewnia to szczelność. Zobacz w jakim jest stanie, czy ma dużo zanieczyszczeń między tymi zebrami, jeśli tak to wymiana. Jeśli skutek to seryjna 50, to stożek wiele nie pomoże, może być problem z regulacją .

monterglass
    silva21ify
    Użytkownik

ok dzieki za rady 🙂

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie