Skuter Sfera 50 1992 nie odpala

Witam

Mam problem. Od znajomego w Niemczech dostałem skuter Sfera 50 1992 rok w stanie w zasadzie idealnym czasami był tylko jeżdżony. Problem polega na tym ze jak pojechałem go odebrać to znajomy próbował go odpalić. Ku jego zdziwieniu nie odpalił - stał od maja nie odpalany. Twierdzi ze zawsze tak długo stał i po prostu kilka kopnięć go uruchamiało. No ale dobra zabrałem skuter tak jak stał. W garażu były próby odpalenia niestety ani razu się nie odezwał . Iskra jest, został wymieniony kranik oraz elektrozawór ssania. Zawór membranowy wygląda ze jest ok. Ale niestety dalej nie odpala. Natomiast jak wleje mu paliwo bezpośrednio w dolot powietrza to odpala natychmiast ale zaraz jak wypali to paliwo to gaśnie i trzeba ponownie wlać mu paliwo w dolot, oczywiście kopci niemiłosiernie. Niestety nie wiem już co to może być może ktoś podpowie. Pozdrawiam

drożność układu paliwowego, podciśnienia uruchamiające kranik lub jego elektryka.
może tez nie mieć podcisnienia bo ma tragiczną kompresje.

Yhm a jak sprawdzić kompresję bez specjalnych narzędzi?

nie da sie

Ciśnienie wygląda na to że jest ok wiec co jeszcze może być przyczyna? Po czym poznać ze zawór membranowy jest nie do końca sprawny?

podrawiam

bo nie jest szczelnie zamknięty.
jaką ściezką doszedłeś do tego że “ciśnienie wygląda ok”? Bo jak tak diagnozujesz jak mi się wydaje to marnujesz swój i innych czas.

wziąłem manometr i wkręciłem zamiast świecy pokazało około 11 bar wiec myślę ze jest dobrze… sorry za marnowanie twojego czasu…

jeżeli mierzyłeś manometrem to nie marnujesz tylko robisz jak trzeba. i uwierz mi że na tle ludzi tu samodzielnie naprawiających którzy mierzą kompresje palcem błyszczysz jak brylant.

WITAM

Odgrzewam temat bo znowu wziąłem sie za tą maszynke… po drodze postanowilem wymienic gaznik wymieniłem kranik paliwa ssanie automatyczne i niestety dalej nie pali. Jak mu podam paliwo w rurke od filtra powietrza to pali elegancko ale jak wypali to paliwo to gasnie i koniec może ktoś mi cos podpowie…

pozdrawiam

Sprawdz zawór membranowy :wink:

Zawor ten odpowiada za podcisnienie? Bo ja recznie dawalem mu podcisnienie i mimo to nie odpalil…

nie, on odpowiada za podciśnienie ale w skrzyni korbowej