Skuter Sfera 50 1992 nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

Witam

Mam problem. Od znajomego w Niemczech dostałem skuter Sfera 50 1992 rok w stanie w zasadzie idealnym czasami był tylko jeżdżony. Problem polega na tym ze jak pojechałem go odebrać to znajomy próbował go odpalić. Ku jego zdziwieniu nie odpalił – stał od maja nie odpalany. Twierdzi ze zawsze tak długo stał i po prostu kilka kopnięć go uruchamiało. No ale dobra zabrałem skuter tak jak stał. W garażu były próby odpalenia niestety ani razu się nie odezwał . Iskra jest, został wymieniony kranik oraz elektrozawór ssania. Zawór membranowy wygląda ze jest ok. Ale niestety dalej nie odpala. Natomiast jak wleje mu paliwo bezpośrednio w dolot powietrza to odpala natychmiast ale zaraz jak wypali to paliwo to gaśnie i trzeba ponownie wlać mu paliwo w dolot, oczywiście kopci niemiłosiernie. Niestety nie wiem już co to może być może ktoś podpowie. Pozdrawiam

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 973Postów:

drożność układu paliwowego, podciśnienia uruchamiające kranik lub jego elektryka.
    może tez nie mieć podcisnienia bo ma tragiczną kompresje.

golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

Yhm a jak sprawdzić kompresję bez specjalnych narzędzi?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 973Postów:

nie da sie

golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

Ciśnienie wygląda na to że jest ok wiec co jeszcze może być przyczyna? Po czym poznać ze zawór membranowy jest nie do końca sprawny?

podrawiam

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 973Postów:

bo nie jest szczelnie zamknięty.
    jaką ściezką doszedłeś do tego że „ciśnienie wygląda ok”? Bo jak tak diagnozujesz jak mi się wydaje to marnujesz swój i innych czas.

golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

wziąłem manometr i wkręciłem zamiast świecy pokazało około 11 bar wiec myślę ze jest dobrze… sorry za marnowanie twojego czasu…

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 973Postów:

jeżeli mierzyłeś manometrem to nie marnujesz tylko robisz jak trzeba. i uwierz mi że na tle ludzi tu samodzielnie naprawiających którzy mierzą kompresje palcem błyszczysz jak brylant.

golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

WITAM

Odgrzewam temat bo znowu wziąłem sie za tą maszynke… po drodze postanowilem wymienic gaznik wymieniłem kranik paliwa ssanie automatyczne i niestety dalej nie pali. Jak mu podam paliwo w rurke od filtra powietrza to pali elegancko ale jak wypali to paliwo to gasnie i koniec może ktoś mi cos podpowie…

pozdrawiam

Rider
    Uczestnik
    • 3
    • 391Postów:

Sprawdz zawór membranowy 😉

golab05
    Uczestnik
    • 1
    • 6Postów:

Zawor ten odpowiada za podcisnienie? Bo ja recznie dawalem mu podcisnienie i mimo to nie odpalil…

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 973Postów:

nie, on odpowiada za podciśnienie ale w skrzyni korbowej

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button