Skuter sam wchodzi na obroty :/

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #69525
    simonwx98
    Użytkownik
    • 2
    • 8Postów:

    Witam, w tym tygodniu zakupiłem skuter Toros el Loco, i (albo wcześniej tego nie zauważyłem, albo tak nie było) odpalając go na stopce zauważyłem że nie dotykając nawet manetki sam wchodzi na wysokie obroty i koło się kręci w powietrzu. Dodam jeszcze że po ok. pięciu odpaleniach tak jakby momentami znowu próbował wejść spowrotem na obroty ale koło się już nie kręci.

    #69526
    szyszu3
    Użytkownik
    • 112
    • 837Postów:

    To zniż obroty.

    #69534
    DeelBeat
    Użytkownik
    • 15
    • 340Postów:

    Przy gaźniku masz taką śrubkę, wykręć ją trochę (kręć w lewo :)), aż bd czuł, że jest dobrze ;p

    #69539
    mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

    Ale chwilka ! Czy tak Ci się dzieje cały czas czy tylko po odpaleniu ?
    Jeśli tylko po odpaleniu a już tym bardziej na zimnym silniku to niczego nie ruszaj bo to jest ssanie automatyczne, które na tym polega, że wzrastają obroty silnika żeby nie zgasł kiedy jest zimny.

    #69545
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

    ten na górze dobrze prawi. Mój skuter też to ma. ssanie automatyczne to ten wieżowiec czarny na gaźniku. Gdy skuter jest na zimnym silniku to ja muszę po odpaleniu potrzymać go przez 3 sekundy na wyższych obrotach manetką potem puszczam i włącza mi się ssanie automatyczne. Pochodzi z 15 sekund na wysokich obrotach i potem samo się wyłącza i już pracuje na wolnych obrotach, jednak jak silnik jest ciepły i np. był odpalany w ciągu 10 minut to nie należy w ogółe przy odpalaniu kręcić manetką gdyż wtedy nie odpali.

    #69549
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Zostaw to tak jak jest. Jest to ssanie tak jak koledzy wyżej pisali i po kilku chwilach pracy silnika się wyłącza przez co obroty spadają i koło przestaje się kręcić. Jednak jeśli na ciepłym silniku po kilku km trasy słychać że obroty są za wysokie możesz spróbować minimalnie odkręcić ( w lewo ) śrubkę która jest na wierzchu gaźnika – taka ze sprężynką gdzieś tak o ćwierć obrotu ale jeśli na ciepłym silniku obroty jałowe są w porządku zostaw tak jak jest.

    #69552
    simonwx98
    Użytkownik
    • 2
    • 8Postów:

    mxx_rs napisał:

    Ale chwilka ! Czy tak Ci się dzieje cały czas czy tylko po odpaleniu ?
    Jeśli tylko po odpaleniu a już tym bardziej na zimnym silniku to niczego nie ruszaj bo to jest ssanie automatyczne, które na tym polega, że wzrastają obroty silnika żeby nie zgasł kiedy jest zimny.

    Tak, dzieje się to tylko przy odpaleniu. Dzięki wszystkim, teraz wiem że to jest ssane 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button