Skuter rzucił palenie

Witam,

Dane techniczne pojazdu : Peugeot Elystar 70 na gaźniku, silnik nowy (2 tygodnie, Airsal 70 cm3), przebieg na nowym silniku około 250 km, docierany przy predkosci 45 km/h.

Problem : Jechałem dzisiaj rano na uczelnię po przejechaniu około 5 km skuter zgasł, jednak przed tym zaczął dość szybko wytracać prędkość. Po około 5 minutach zapalił z kopniaka, więc pomyślałem, że jest zalany i jechałem dalej, ale po przejechaniu około 1 km znów zgasł z tym, że wtedy coś jakby strzeliło (dźwiek podobny do wywalenia czapeczki od świecy tyle ze ona nie spadła) i do tej pory nie reaguje ani na rozrusznik, chociaż ten kręci, ani na kopniaka. Jestem studentem medycyny więc nie bardzo znam się na tym, dlatego proszę o pomoc... Dodam jeszcze, że od czasu założenia nowego silnika, nowej świecy i czapeczki skuter czasami potrafił zgasnąć w trakcie jazdy, ot tak, jednak zdarzało sie tak b.rzadko. Może coś z elektryką? pozdrawiam.

Pokręć kopką i wykręć świece, jeżeli będzie mokra, to dochodzi paliwo. Wsadź ją do fajki przyłóż do fragmentu ramy i znów poruszaj kopką powinieneś ujrzeć iskrę. Jeżeli iskra będzie, to problem leży po stronie kompresji.