Skuter rs rex 450 80cc problem z elektryką

Witam skuter miał wymieniane Nowe magneto nowy iskrownik nowa cewka zapłonowa i nie chodzi jak powinien rozrząd dobrze ustawiony jakby iskra przeskakiwała i światła przestały działać tylko długie gdy włączam długie silnik przygasa iskra jest tylko przy naładowanym akumulatorze
ma ktoś pomysł co to może być ponieważ nie chcę wydawać pieniędzy na marne

odpala Dopiero gdy odręce manetke na 35% gdy odkręce manetke odrazu na 100% on się dławi a jak powolutku jako tako się wkręca

a ty na 100% odpowiednie magneto kupiłeś? zgodne z typem instalacji i regulatorem napięcia?

kupiłem takie magnato https://allegro.pl/oferta/iskrownik-stator-magneto-skutery-4t-kingway-benzer-7301032103 i wygląda identycznie jak moje stare wszystko jest identyczne kable i wygląd to nie wiem

moduł zapłonowy ? ogólnie posiadam oryginalnie moduł DC

akumulator juz bardzo dawno jest rozwalony szczelają korki lecz gdy go naładowałem trzymał trochę prądu na kręcenie rozrusznikiem z 10 sek maks na starym ponieważ gdy go rozładowałem do maksa potem zreanimowałem go i zaczął strzelać korki ale jako tako trzymał

a na sprawnym akumulatorze jak sie zachowuje instalacja?

Jedynie podpinałem drugi akumulator do tego i było tak samo nie podłączyłem osobno innego a musi być aku 5 7 ah czy może być np 40 ah do motocykla

Zakupić nowy moduł regulator czy akumulator

raczej i jedno i drugie