skuter router zalewa swiece

witam mam problem z skuterem router xs 50 , skuter podczas odpalania odpala na parę sekund i gaśnie , po wykręceniu świecy jest mokra , czyli się zalewa . więc kupiłem nową cewkę świece i nowy gaźnik z dyszą 80, ale nadal to samo próbowałem z mniejszą dyszą i z opuszczaniem iglicy , przyniosło to odwrotny skutek , bo z gaźnika zaczęło wylewać się paliwo i teraz już nawet nie odpala . zawory ustawione na 0,05, i 0,06 . próbowałem też z mieszankom paliwo-powietrze ale dało to marny skutek .

jaki masz filtr powietrza [czysty]

stożkowy ale czysty

Zawór ssący ci może nie domykać.

nie wiem cz przyczyna może być to , że weżyk podćisnienia przetarł mi się i go skruciłem

w którą stronę kręcić srubką od regulacji mieszanki by paliwa dostawał miniej

wykręcać.

tak, ale tylko w 2T. W Chińskich 4T - silnik JJ1P39QMB, 139QMB, 139QMA, itp. lub czysta postać patentu hondy GY6 to wykręcanie śrubki prowadzi do wzbogacania mieszanki, a wkręcanie do zubożania.

Wykręcanie = więcej benzyny w stosunku do powietrza
Wkręcanie = mniej benzyny w stosunku do powietrza.

po regulacji świeca jest sucha , ale skuter nadal nie odpala a z gaźnika leci paliwo , próbowałem z iglicom dyszą. Dodam , że gaźnik był nowy to skuter jako tako opalał , ale się zalewał .

a może to elektro ssanie jest zepsute

w takim razie problem jest z pływakiem. Pływak w gaźniku nie domyka kanału wlotowego i benzyna przelewa się iglicą. Odkręć gaźnik, i sprawdź czy pływak odbija, jak nie to pokombinuj z podgięciem blaszki.

ustawiałem pływak chyba z 3 gadziny i ta paliwo nadal leci , wymieniłem uszczelkę w gaźniku nic to nie dało

chyba go nie będę robić ale mam starego rometa ogara 200 i mam taki problem z przeglądem , bo mam wbity bezterminowo a poszukałem takie coś

Co jeśli posiadamy starszy sprzęt? Art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802), stanowi, iż właściciel motoroweru, dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej, niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, czyli od 7. lipca 2009. Oznacza to, że każdy kto posiada motorower, który jest starszy niż 3 lata (licząc względem dnia pierwszej rejestracji), a w jego dowodzie wciąż widnieje przegląd bezterminowy, ma czas do 6. lipca 2010 roku, aby wykonać badanie techniczne.

dodam ,że stary romet pali jak oszalały

musisz zrobic przegląd zeby jezdzic i tyle
tam chodziło o ciągłość przeglądu- ale skoro ty ciągłości nie masz to po prostu masz zrobić przegląd

ok dzięki

witam ja w sprawie tego ogara 200 i składu mieszanki Lux dw w stosunku 30:1 czyli ile tego oleju na 1l ?

1:20 - na jeden litr benzyny 50ml oleju
1:25 - na jeden litr benzyny 40ml oleju
1:30 - na jeden litr benzyny 33ml oleju
1:35 - na jeden litr benzyny 29ml oleju
1:40 - na jeden litr benzyny 25ml oleju

dzięki

witam mam problem z ogarem 200
bo chce go przerejestrować , a jego ostatnia rejestracja odbyła się 95r
Romet jest na zielonych tablicach , i po kolei co mam zrobić .
Ogar nie posiada oc i niema przeglądu , ale ma papiery

iść do Wydziału Komunikacji i się spytać. Albo nawet zadzwonić.