Skuter Romet maxi 125 vs Barton Falcon 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #642711 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Witam, który z tych skuterów jest lepszy? Pytam, ponieważ mam zamiar kupić jeden po wakacjach. Mój budżet, to będzie 5 000 tysięcy i się zastanawiam, czy poczekać do nowego roku i kupić Rometa maxi za 6 500 zł, czy od razu po wakacjach Bartona. Wiem, że Romet na pewno będzie lepszy, ale czy na pewno warto dokładać te 1 900 zł?

Głównie chcę jeździć po mieście, ale czasami również w teren na trasę około 100 km.
    I jakie obciążenie wytrzyma Romet? Bo Barton ma określone 150 kg, ale dla maxi niestety nie znalazłem.

#642718 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

maxi 125 jest większe niż falcon 125, silnik i napęd to to sami praktycznie. tylko buda wieksza

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#642721 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Czyli innymi słowy nie warto?

#642727 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

to zalezy czego potrzebujesz.
    z drugiej strony 5 koła to jest juz kasa na całkiem sensowna używkę bijąca jakością i parametrami te chińczyki na potęgę.

#642728 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

W mojej okolicy niestety na razie nie ma nic fajnego na sprzedaż, a nie chcę po skuter jechać 100 km, żeby obejrzeć i stwierdzić, że stan techniczny nie jest zbyt dobry i wrócić z pustymi rękami.

Na jakie skutery używane zwracać uwagę przy kwocie do 6 000 zł? Bo wiadomo, że niektóre używane modele mogą kosztować trochę więcej, a Januszów, którzy sprzedają szmelc po taniości nie brakuje.

#642732 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

to ryzyko związane z zakupem używki.
    ale oprócz tego same plusy. Bedziesz jeździł 100+ na godzinę a nie 80, sprzęty znacznie trwalsze, znacznie lepsze rozwiązania z zakresu ergonomii, schowków, lepsze materiały..itd

#642746 Reply
    J23
    Uczestnik
    • 2

Kolega Wombat ma rację. Te Batony i Romety powinny kosztować góra 3 tyś,. żeby ich zakup miał sens chociaż ekonomiczny. Poza tym, to bida z nędzą. W krótkim czasie pada wszystko po kolei. Zazwyczaj zaczyna się od nadwozia. Krzywią się tarcze hamulcowe, wybija się łożysko w główce ramy, biją koła. Elektryka pada, bo w kablach mało miedzi a w izolacji kilka drucianych włosków. Osprzęt słabej jakości. Plastiki skrzeczą i pękają od samej jazdy, a po jeździe dziurawą drogą w jakiś mróz potrafią same odpaść. Silnik może wytrzymać trochę dłużej, ale to też loteria.

#642776 Reply
    Spider
    Uczestnik
    • 0

Bartek, nie kupuj żadnego chińczyka w wykonie… 125, nie kupuj! Chińczyk to samo… ZŁoo! 900 milionów Chińczyków już o tym wie. Wiem to już i ja. ;P Tragedia normalnie. I codziennie marzę o jakiejś używanej Hundzie, albo… Yamie jakiejś, bo to samo jeździ i samo się naprawia. ;))) Zasadniczo jest jak jest. Sam sobie to oceń. I nie kupuj używanych markowych od tzw. Januszów biznesu i małoletnich *pogromców dróg*, bo nigdy z tym nie dojdziesz do ładu. Ani finansowo, ani organoleptycznie. ;))) P.S. Uuuu, coś widzę, że kolega… J23 coś się mocno ostatnio obraził na chińszczyznę. A dlaczego to tak teraz jest? Hmm?

#642778 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nikt nie pisze „nie kupuj” tylko pisze „rozważ opcję” – ponieważ kasa już na to pozwala.

#642805 Reply
    Spider
    Uczestnik
    • 0

No to dobra, mamy już prawdę objawioną. Romet Maxi 125 R vel. Znen Vista 150 (oczywista u chinoli, co to raczej poniżej 125 ccm nigdy nie schodzą). Tego kupić nie warto, bo serwisanty u nas słabe, a i kupujący to u nas też z zasady jest… lajkonik. No to dobra, to co ma kupić? ± Yamahamę Majesty 125…180, wedle tam uznania i dogadania się z jakimś stałym bywalcem… *Oto-motong*. Zapisy w sprawie pojemności docelowej pomijam już słodkim milczeniem, bo jest to zawsze sprawa indywidualna i często do dogadania, etc. Yamahę niech kupi, a niechby i używaną, a jeszcze niezbyt styraną, może… happi wtenczas będzie. Tako mniemam. Gratów ku temu jest bez liku i nawet taniej to czasem wychodzi, niż tzw. *oryginały* od Rometa do ich Maxi R 125…150 (oczywista wg. specyfikacji i dystrybucji naszego krajowego importera chińskiej myśli technicznej). Wydawaj zatem kasę na co ci się widzi, a potem zawsze można Ciebie będzie miło poklepać po plecach, ku ogólnemu zadowoleniu gawiedzi, albo już tylko… czule pocieszać, że jutro będzie tylko lepiej. Może i będzie. ;*) P.S. Maxi 125 czy Maxi 125 R? To… Ryyy, robi tu zasadniczą różnicę (wyższa nieco klasa chinoli zapodawanych do dystrybucji na nasz rodzimy rynek sprzedaży). Ryyy… robi jednak różnicę.

#642818 Reply
    J23
    Uczestnik
    • 2

Kolego Spider. Nie, nie obraziłem się, ale są pewne granice, i myślę, że za taką kwotę, to już warto poszukać markowej używki. Teraz jesteśmy w takim punkcie, że oprócz sprowadzanych sprzętów, jest już coraz więcej tych zakupionych w polskich salonach, których właściciele wyrobili sobie kat.A i przesiadają się na wyższe pojemności.

#642917 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Dziękuję koledzy za dobre rady i jednak rozważę kupno używanego markowego. A co sądzicie o Piaggio MP3 125? Jest do kupienia w mojej okolicy za 4550 zł. Rozsądna cena jak za 2008 rok? Według ogłoszenia, kraj pochodzenia Niemcy.
    I pytanie, czy ten skuter spełnia wymogi na prawo jazdy kategorii B? Bo widziałem, że ma aż 15 KM.
    Kusi mnie, bo ma pojemny bagażnik i ma chłodzenie cieczą. Design też nie jest najgorszy, ale mało opinii na temat awaryjności tego sprzętu. Ktoś ma z nim jakieś doświadczenia?

#642918 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

tylko się dowiedz czy masz w okolicy kogoś kto UMIE serwisować układ jezdny MP3 bo jak coś szczyli to się nie pozbirosz..

#642921 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Skutery można serwisować u każdego mechanika, który serwisuje samochody? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie wiem.

#642923 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

A pomijając tę kwestię, jak z jazdą tym skuterem? Często się psuje?
    A co do wymogów prawa jazdy to widzę, że można go zarejestrować jako samochód, bo w zasadzie to nie jest jednoślad.

#642924 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

Nie. To zależy jakie ma papiery homologacyjne a nie z tego na co to wygląda. Motocykl z przyczepą to też nie jednoslad a jednak jednoślad 🙂
    Jest jakaś jego wersja (chyba LT) mająca w podłodze hamulec nożny i tą rejestrujesz jak samochód (pojazd samochodowy „inny” to się wtedy nazywa w kwitach). Inne wersje to tylko motocykle.

Czy sie psuje? Mówisz o używanym. Wiec zadbana sztuka się nie psuje a zajechana sztuka psuje sie bardzo. Prawda niezmienna dotycząca wszystkich używanych sprzętów.
    Serwis samochodowy to ci bezpiecznie może olej zmieni. Do reszty trzeba mieć specyficzne narzędzia i doświadczenie w obsłudze tego modelu – zwłaszcza z tak specyficznym zawieszeniem.

#642925 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Dobra, po parametrach widzę, że na styk spełnia wymogi na kategorię B.
    Co do zawieszenia, to szkoda, bo znając fart, to nikogo takiego nie będzie w Zielonej Górze, a skuterek fajny :P.

#642926 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

wymogi spełnia. przeciez nie musi być samochodem żeby jeździć na B

#642932 Reply
    bartek2205
    Uczestnik
    • 3

Jeszcze pytanie odnośnie skutera, ma on przebieg 30 000 km, rocznik 2008. Nie za dużo jak na skuter?

#642934 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

nie za dużo.
    tylko ja nie wierze w skuter z zagranicy co ma 10 lat i 30 tys km nalatane. Optymistycznie zakładam minimum 6 tys rocznie

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Skuter Romet maxi 125 vs Barton Falcon 125
Twoje informacje:

Back to top button