Skuter romet 717 2t 50cm dymi na biało i niema mocy

Witam mam pytanie posiadam skuter Romet radical 717 2t 50cm chłodzony cieczą.
Skuter stał 2 lata nieodpalany w ciepłym pomieszczeniu.
Przed pierwszym odpaleniem uzupełniłem płyn chłodniczy wymiana swiecy,akumulatora,filtr powietrza.
Skuter odpaliłem zaczą mocno dymic na biało co ustało po 15 min pracy na wolnych obrotach.
Teraz gdy go odpalam na zimnym pracuje normalnie ale jak temperatura wskoczy na mniej/więcej połowe wskaznika
skuter zaczyna mocno dymić na biało co uniemożliwia jazde do tego skuter niema mocy gdy dodam mu wiecej gazu
przycina sie i nie chce isć. Mysle ze uszczelka pod głowicą cała bo wody nie ubywa
wspomne ze skuter ma 1500 km przebiegu
Wiem ze po takim okresie nie jazdy powinno sie zrobic kompletny serwis ale nie pokładam w nim większych nadziei.
Jak myślicie co to za usterka i co trzeba by w nim zrobic?
Z góry dzięki na odpowiedz.

Dozownik oleju masz czy nie ? może za dużo go podaje. Albo w gaźniku zrobiła się galareta i teraz paliwo Ci płucze i spala. Wykręcaj gaźnik i go rozbieraj na cząsteczki pierwsze.

Mam dozownik oleju skuter sam miesza olej zastanawiam czemu dzieje sie tak tylko na ciepłym silniku.

A ten olej z dozownika wymieniłeś na świeży czy gonisz go na 2 letnim ? Na luzie na stopkach rozgrzany też dymi czy po dodaniu gazu ?

na luzie słabiej a po dodaniu gazu mocniej jezdzi na tym oleju sprzed 2 lat .

Hahaha :slight_smile: zmień ten olej człowieku :slight_smile: