Skuter Retro, cichy i dla dwojga - problem z wyborem

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum, ale przeczytanych już wiele za mną.
Do rzeczy: poszukuję (powoli, spokojnie i systematycznie - nie muszę tego finalizować teraz - jeszcze brak środków) skutera:
- o stylistyce starawej, zwanej retro ;)
- wizualnie wolałbym małe koła (znam opinię o polskich drogach i wyższości kół większych)
- cichego (jak rozumiem czterosuw może spełnić moje oczekiwania)
- niekoniecznie o sportowych osiągach, co i tak byłoby trudne przy pięćdziesiątkach, może żeby przyspieszenie było nie z najniższych wartości tabeli.
- fajnie byłoby, gdyby pociągnął na sobie 2 osoby i od tego nie umierał - ja 173 cm/70 - 75 kg żywej wagi + pasażer do maks 60 kg.
- jak dotychczas myślałem o wydatku do 4 000,- (ale z czasem może to nieco ulec zmianie w górę)
- cel: ruch w mieście, wyjazdy do pobliskich miejscowości, weekendowe wypady również, zatem jako pojazd główny dla mnie - eksploatacja raczej częstsza, sezon niech będzie jak najdłuższy ;)

Moja przygoda i z motoryzacją i ze skuterami ma się tym samym dopiero zacząć, późno co prawda, ale ponoć lepiej późno niż...

Zakładam nowy wątek, bo wcześniej nic takiego nie znalazłem, wiedzę staram się ze strony nadrabiać jak najszybciej, sporo już modeli przejrzałem, ale wciąż wiedzy nie posiadając trudno samemu coś wybrać, na coś się zdecydować, w którym kierunku iść.

Przy okazji, pytanie, czy jedyny szukam tego typu maszyny?

P.S. przy okazji pozwolę sobie: z tego co widzę forum przyjazne, również nowicjuszom, to krzepi. ale jedno ale: dział skutery i żadnych podziałów typu: poszukiwanie nowych zakupów, awarie, kwestie formalne. troszkę się gubię, a jak człowiek mało czasowy, to przeglądanie całego frorum w poszukiwaniu jednej rzeczy to duuuża robota - stąd też, jeśli takie pytanie już padało, przepraszam, odeślijcie, gdzie trzeba zbłąkanego piechura bez skutura.

Ja mogę zaproponować Kymco Like 50 2T,jest to dwusuw,więc będzie głośniejszy,ale jeśli zamierzasz jeździć w 2 osoby to tylko taki będzie odpowiedni. Cena niestety przekracza 4tyś. ale jak chcesz coś trwałego i bezawaryjnego to będzie najlepszy wybór.

http://www.youtube.com/watch?v=i4Le5dnrXE4

Tu więcej info:
http://kymco1.webd.pl/?page_id=509

dzięki za odpowiedź.

przyznaję, z tego, co widziałem, czytałem - tylko dwusuwowość mi tu nie pasowała, ale może niesłusznie. wyglądem maszyna zwróciła uwagę.
skoro "jeśli zamierzasz jeździć w 2 osoby to tylko taki będzie odpowiedni", będzie trzeba pomyśleć. jak dotychczas rozumiem, że dwusuw jest dynamiczniejszy i mocniejszy?

jak wyżej napisałem, próbuje się wgryźć w temat motoryzacyjny pierwszy raz, staram się by moja wiedza (która wystartowała przy poszukiwaniu od zera) nieco się powiększyła, ale poszukiwania prowadzę w przerwach w pracy - niezbyt to wystarczające.

tak, bezawaryjność dla kogoś zielonego jak szczypior bywa ważniejsza od granicy cenowej, choć próbuje zamknąć temat w 4 tys.

czterosuwem jeździć w dwie osoby da się, ale będzie to straasznie wolna i ciężka jazda... Pod górę to będzie podjeżdżać 20 km/h... a 2T - w dwie osoby można całkiem dynamicznie jeździć.

Taka jest prawda,dlatego jeśli skuter pięćdziesiątka to tylko 2T :D

Tak jak koledzy piszą, 130 kg dla 4-suwa to może być ponad jego siły. Kymco dobra, solidna firma w doskonałym stosunku ceny do jakości.
Zerknij na ofertę Kymco.pl na Like'a i People.
popatrz też na ofertę Sym www.allridemoto.pl np. Fiddle

nie ukrywam, że fiddle podobał mi się również, ale to ze zdjęć, dlatego potrzebuję opinii, co to faktycznie warte. a poza tym to chyba czterosuw, z tego co widzę... do tej pory myślałem że to dobrze, ale po tym, co przeczytałem....

Chyba,że Romet Retro 7.Jest to 4 suw.Jego cena to 4300 zł.
http://www.motors.romet.pl/pl/oferta/skutery/2010/art754.html

Ładny, ale dla dwojga to słabiutkie będzie...

Dla dwojga to trochę może być za słaby,ale jest o ponad 2000 zł tańszy
od Kymco

Miałem okazję jeździć Rometem Retro i moje odczucia są mieszane,jakoś tak twardo i bezpłciowo się nim jeździ. Poza tym Romet to chińszczyzna,więc awaryjność jest dosyć wysoka.

2T : głośniejszy, pierdzący dźwięk , więcej pali ( około 1-1,5l ), ma więcej mocy, jest bardziej podatny na tuning, koszty ewentualnych napraw są niższe ale 2T ma niższą żywotność.

4T : cichszy, oszczędny ( około 2-2.2L na 100 ), przyjemniejszy dźwięk, większa żywotność ale niestety ma mniejszą moc i przy takim obciążeniu jakie miałby Twój skuter znosić to 4T zamuli pod górkę, koszty ewentualnych napraw są wyższe ze względu na bardziej skomplikowaną budowę i 4T mało co da się tuningować no chyba że wymienić cylek.

Sam musisz się zastanowić na spokojnie co bardziej Ci odpowiada. Więcej mocy i spalania - 2T czy trochę mniej mocy i lekkie zwolnienia pod górki ale za to o 1,5 l mniejsze spalanie i przyjemniejszy dźwięk - $T. Z takim wyborem radzę się nie spieszyć tylko na spokojnie przemyśleć żeby później nie żałować. Pozdrawiam.

HugoBoss napisał:

Miałem okazję jeździć Rometem Retro i moje odczucia są mieszane,jakoś tak twardo i bezpłciowo się nim jeździ. Poza tym to Romet to chińszczyzna,więc awaryjność jest dosyć wysoka.

Co do awaryjności w Rometach to masz racje.Sam posiadam Rometa 767 i sporo rzeczy się w nim zepsuło.Dobrze,że silniki są do niezajeżdżenia.Mój kolega swoim Rometem 727 zrobił 50000 tys i dalej jeździ.

A ja radzę Ci posłuchać jak pracuje wydech Kymco Like,bo może nie jest wcale głośny. Niektóre 2T mają fajniejszy dźwięk od 4T i nie muszą być wcale głośniejsze. Ale jak mówisz że jazda w 2 osoby to ja bym się wcale nie zastanawiał i brał 2T.

Kapuchon napisał:

Sam musisz się zastanowić na spokojnie co bardziej Ci odpowiada. Więcej mocy i spalania - 2T czy trochę mniej mocy i lekkie zwolnienia pod górki ale za to o 1,5 l mniejsze spalanie i przyjemniejszy dźwięk - $T. Z takim wyborem radzę się nie spieszyć tylko na spokojnie przemyśleć żeby później nie żałować. Pozdrawiam.

i cytując siebie: "poszukuję (powoli, spokojnie i systematycznie - nie muszę tego finalizować teraz - jeszcze brak środków) skutera"

właśnie o to chodzi, nie chcę się spieszyć, za to chcę przeczytać opinie użytkowników "nieodwczoraj" i wyciągnąć wnioski.

sam zrobiłem już do tej pory sporo kilometrów po necie, szukając (co w ten sposób jedynie możliwe) po zdjęciach. opinie czytałem, próbowałem coś zebrać, ale nawet najlepsze recenzje nie podpowiedzą, co dla mnie najlepsze, gdy ja nie znam się na temacie. nie wyczytam między wierszami sedna, tak jak faktyczni skutrowcy.

stąd pomysł, by nakreślić na forum założenia i usłyszeć opinie. te są pozbawione bezduszności i dają możliwość dopytania.

i nie kryję, po lekturze forum i stwierdzeniu jaki tu panuje klimat (fajno jest, gdy nie kosi się świeżaków), nie zawiodłem się, dzięki za dotychczasowe podpowiedzi.

i rodzi się pytanie: czy ktoś z forumowiczów śmiga/ł kymco like 50 lub sym fiddle i może wypowiedzieć swoje zdanie dłuższe z eksploatacji? radości/problemy?

i jeśeli jakieś inne typy jeszcze komuś przychodzą do głowy, gdyż zna/słyszał/kolega miał bardzo proszę o dzielenie się zdaniem.

cześć, ja polecam:

Kymco People S50 2T!!!

Nie mam tego skutera, ale napaliłem się na niego, ponieważ mam motorower Rieju, który jest dobry na krótkie wypady w pojedynkę.

Planuję kupić drugi pojazd, tzn. skuter, który jest praktyczny dla jednej i dla dwóch osób, mam 183 cm, waga 88 kg i planuję od czasu do czasu pojeździć z małżonką, co dołoży około 60 kg. (Mam nadzieję, że ona tego nie przeczyta, tzn., że upubliczniam jej wagę, zabije mnie).

Polecam go choć nowy z 2010 roku to wydatek 5 900,00 plus opłaty, OC, stroje, kaski, blokady, zabezpieczenia, itp, ale można rozważyć kupno używanego. Polecił mi go właściciel salonu i serwisu w Piasecznie na ul. Kauna "scooter-doktor.pl". Madi, chyba kupował tam swojego skuta.

Na portalu www.motogen.pl jest test tego modelu:

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-skuterow-i-motorowerow/test-kymco-people-s50-nie-dla-scigantow,art14.html

Pozdro.

Pan Michał :wink: Zgadłeś, tam kupowałem Vitalkę, nic złego nie mogę powiedzieć na temat SALONU, dostałem zniżkę 200 zł 8) PS: Rugbyman jesteś z Piaseczna ??

Tak Michał, właściciel. Ja też dostałem dużą zniżkę jak kupowałem tam Rieju. Ja jestem z Pruszkowa.

Roomcajz jest z Komorowa, można by zrobić kiedyś zlocik z HugoBossem i innymi.

Rugbyman napisał:

Planuję kupić drugi pojazd, tzn. skuter, który jest praktyczny dla jednej i dla dwóch osób, mam 183 cm, waga 88 kg i planuję od czasu do czasu pojeździć z małżonką, co dołoży około 60 kg. (Mam nadzieję, że ona tego nie przeczyta, tzn., że upubliczniam jej wagę, zabije mnie).

Przecież pisałeś o Małżonce w pełnym stroju na skut i to ona trzyma siatkę z uprzednio zakupionymi pomarańczami, bo Ty prowadzisz ;)

Kymco People S50 2T też zajebisty skuter. Madi to teraz lecimy do Komorowa skuterami :D
Rugbyman no trzeba się spotkać :P