Skuter przerywa podczas jazdy

Witam
W ubiegłym tygodniu zakupiłem nowego Zippa Quantuma. Na początku chodził idealnie. Docierałem go ze średnią prędkością 30-35km/h. Problem pojawił się po kilku dniach gdy wracałem do domu. Skuter zaczął przerywać tzn. zwalniał a potem obroty znów wzrastały, aby dojechać musiałem ciągle manewrować rączką gazu. Nie wiem dlaczego to się dzieje. Myślałem że docieram go w prawidłowy sposób, a może przyczyna znajduje się w gaźniku lub filtrze powietrza? Proszę o szybką radę, boję się że go zatarłem lub zamuliłem.

Nadmienię jeszcze że tego dnia zrobiłem nim ok 45km przez 6h. Robiłem 4 przerwy 15-30min

Blokada na module blokuje obroty odcinając zapłon.Wymień moduł na odblokowany i będzie ok.

Nie lepiej do serwisu jechać jak masz gwarancję. Tak jak się nie znasz to nic za bardzo nie zrobisz...

Tak tylko wymiana modułu w serwisie kosztuje między 150-250zł a na Allegro kupisz moduł za 50zł i wymienisz w 20min.

Nie stracę gwarancji jeśli wymienię moduł?
To na pewno moduł? Do tej pory wszystko chodziło jak trzeba. Kolega ma podobnego i nie ma takich problemów a przejechał już 6200km. Zadzwonię jeszcze do serwisu i zobaczę co mi powiedzą. Jakiś czas temu miałem podobny problem w motorowerze i wystarczyło że przeczyściłem gaźnik

Dlaczego moduł? Nie rozumiem, przecież mu całkowicie zgasł, a potem sam zmieniał obroty.

Moduł może blokować obroty, ale przerywanie podczas jazdy to nie wina modułu, sprawdż szczelność połączenia filtra powietrza z gażnikiem, czy nie łapie lewego powietrza, jak nie to daj mu bogatszą mieszankę, śrubką od mieszanki paliwowo-powietrznej 1/4 obrotu w prawo.

Najlepiej jak pojedziesz do serwisu i im wszystko opowiesz.Oni Ci dokładnie powiedzą o co chodzi.Ja myśle ze to moduł bo jak Ci odcina zapłon,ale dla pewności podjedź do serwisu.

Jakub100001 napisał:

Najlepiej jak pojedziesz do serwisu i im wszystko opowiesz.Oni Ci dokładnie powiedzą o co chodzi.Ja myśle ze to moduł bo jak Ci odcina zapłon,ale dla pewności podjedź do serwisu.

Odcina a przerywa to chyba różnica, na początku jeżdził dobrze i teraz zaczął blokować? zastanów się co piszesz.

Sorki nie doczytałem dobrze posta ;)

No to ja się pytam do czego są w tych skuterach gwarancje ?! Ludzie płacą za przeglądy grube pieniądze,a w razie usterki usiłują naprawiać samemu ? To po cholerę jest ta gwarancja- nie trzyma się to logiki.

Kolego jeźdź na serwis,a nóż te patałachy to naprawią.

Ja obstawiam fajkę/świecę .

No, myślę identycznie jak termit ;/ Ja chyba kończe z serwisem, bo uznaję, że z tego co wyczytałem w instrukcji oni tylko sprawdzają filtr paliwa, powietrza, ogumienie i świece! Gdy to ujrzałem jestem zbulwersowany ;/ Przecież to to sam bez wiedzy zrobię ;/ Poza przeglądem 300 i 3000km ;/

Patrykk napisał:

Ja obstawiam fajkę/świecę .

Ja również

Wymiana świecy to dla mnie rutyna;)

Jak ja bym miał odkręcić świecę w moim Fly'u,to chyba bym się powiesił.Świeca jest przykręcona w cylindrze na boku,trzeba odkręcić boczne plastiki,a następnie ukazuje się szeroki element ramy który zasłania dojście do świecy.Normalnie horror :) W keeway'u mogłem po omacku rękę od spodu włożyć i odkręcić w 2 minuty :>

Problem rozwiązany. Jak powiedziano mi w serwisie przyczyna najprawdopodobniej znajduje się w gaźniku. Rozkręciłem cały przeczyściłem, złożyłem (Nie był wcale brudny) i to samo. Usterką okazała się przepustnica, która ciągle się blokowała. Kilka minut kombinowania i wszystko wróciło do normy. Dzięki za pomoc

Ja ma Paggio NRG sport series i tez mi przerywa wtedy cofam gaz i znowu dodaje i tak pare razy brat mi mowil zebym swiece wymienil i pojechal do serwisu to mi go ustawia bo moze byc za mala albo za duza dawka paliwa.

Przeczyść filtr paliwa, powietrza i na sam koniec wyreguluj gaźnik.