Skuter przerywa na wysokich obrotach - Zipp Quantum Rs

Cześć. Mam następujący problem: ostatnio w moim skuterze wymieniłem wydech (Leo Vince TT), i oczywiście wszystko, co było potrzebne, żeby go wyregulować. Po jakimś czasie jadąc jakieś 70 km/h z kolegą skuter po prostu zgasł. Okazało się, że elektroda świecy po prostu się stopiła. Wymieniłem świecę na nową, i na wolnych obrotach wszystko jest ok, ale jak skuter wkręci się do 5-6 tys. zaczyna przerywać. Jaka może być przyczyna? Z góry dzięki za odpowiedź :D

jeżeli stopiła sie elektroda świecy to należy użyć wyszukiwarki, wpisać "stopiona elektroda świecy" i dowiedzieć się że przyczyną jest zbyt uboga mieszanka.

Gaźnik był regulowany, bez skutu. A poza tym, pytanie dotyczy tego, czemu przerywa, a nie co było przyczyną stopnienia elektrody.

a wymyśliłeś to że przyczyna stopienia elektrody oraz przerywania to jest ta sama przyczyna ?

Nie, to nie ta sama przyczyna, bo teraz elektrody nie topi, a przerywa. Poza tym WYREGULOWAŁEM GAŹNIK. Czyli mieszanka jest odpowiednia, świeca ma dobry kolor. Czy przyczyną może być cewka zapłonowa lub fajka? Moduł sprawdziłem, na innym jest to samo.

a powiedz mi jak wyregulowałeś gaźnik ? kręciłeś śrubką od składu mieszanki ?

Tak, bo wymieniałem jeszcze dysz na większą (86 na 94) no i filtr powietrza.

dysz 94 w seryjnym cylindrze? to go zalewasz.

Wcześniej go nie zalewało, poza tym, muliło na tym filtrze powietrza po dodaniu gazu.

Dziś znalazłem chwilę, więc pobawiłem się z modułami CDI. Podpiołęm ten, który miałem seryjny (on jest zablokowany) i na nim było wszystko w porządku. Więc wrzuciłem inny, odblokowany. Też wszystko ok, nie przerywa, ale jak wjechałem do garażu i przekręciłem kluczyk, silnik dalej pracował. W końcu skuter sam zgasł. Na tym module już nie dało się go odpalić. A no i jeszcze jedno: wczoraj jeździłem na innym module, żeby sprawdzić czy się coś poprawiło, ale skuter zgasł po 100 metrach i już na nim nie chciał odpalić, więc założyłem ten seryjny, o którym pisałem na początku. Dziś znowu go założyłem i skuter pali za pierwszym. Może mi ktoś podać racjonalne wytłumaczenie tego (za przeproszeniem) burdelu?