Skuter przerywa i gaśnie.

Witam mam pewien problem ze swoim skuterkiem.... do rzeczy ... skuter po przejechaniu ok.100 m przerywa i gasnie. potem musze odczekac i zapali ale sytuacja sie powtarza. Odkrecilem swiece .. jest sucha ale badzo goraca tak jak cewka.. ogolnie caly skuter sie grzeje (silnik) kupilem swiece ale nadal to samo. Dodam ze dzieje sie tak po wstawieniu cylka 80cc. Prosze o pomoc! pozdrawiam.

A co jeszcze robiłeś przy okazji wymiany cylindra?

walek rozrzadu , glowica , sprzeglo , wariator i pasek. ale to chyba nie ma nic do rzeczy , prawda? czy takie przerywanie i gasniecie moze byc przyczyna nie wyregulowanych zaworow?

Chodziło mi raczej o wymianę dyszy na większą, regulację gaźnika...robiłeś to?

dyszy nie wymienialem siedzi teraz 81.. jak odkrecam srubke od mieszanki to cieknie mi paliwo ( z tej srubki)

No to już sobie odpowiedziałeś. Ucieka Ci paliwo to gaśnie. A dysza powinna być ok.

ale jak mam wyregulowac gaznik skoro z tej srubki ciekni paliwo? cieknie jak odkrece do polowy xd
to co zrobic z tym przerywaniem?

No właśnie o tym mówię, musisz najpierw pozbyć się wycieku. Wykręć tą śrubkę całkowicie i zobacz w jakim jest stanie. Może to uszczelka, chociaż nie wszystkie ją mają. Może masz zjechany gwint w gaźniku, może to wina samej śruby. Jak nie rozbierzesz gaźnika to się nie dowiesz.

srube zmienilem bo seryjna byla tak obrobiona ze. nie moglem zakrecic.. wstawilem prawie taka sama... taki sam gwint ,wielkosc..

Co nie zmienia faktu, że od tego ciągłego kręcenia wyrobiony masz gwint w samym gaźniku, a to już zalatuje wymianą gaźnika :)

KASACJA

ojj nieee .. bez wymiany.. za duzo w niego juz wsadzilem... wydalem wiecen na czesci niz na kupno skutera.. a co myslisz o tym zeby troche ja odkrecic i zakleic sylikonem?

ps. ale obrobiona ... nie gwint.. tylko jakby to powiedziec... gorna czesc srubki.

zapomnialem powiedziec , ze zaraz po zmianie cylindra pierwsze 10-20 km jezdzil elegancko. po kilku godzinnej przerwie chcialem sie przejechac no i juz zaczal przerywac. PROSZE POMOZCIE MI

Silikon to półśrodek, który nie rozwiąże problemu. Ale na chwilę możesz to zrobić, chociażby po to żeby wyeliminować przyczynę. Jeśli po uszczelnieniu będzie lepiej to musisz wymienić gaźnik.

ale dlaczego wczesniej chodzil dobrze?

Każda usterka z reguły pojawia się nagle.

czy kupie jakis zwykly gaznik do 30 zl? wiecej nie mam zamiaru wydawac na tego złoma. Juz wystarczajaca zaplaciloem za czesci.. nawet nwm czy nie wiecej jak za caly skuter.

Nie mam pojęcia, poszukaj na alledrogo.
I tak to jest jak się chce tuningować, nie ma nic za darmo :)

patrze na te gazniki na allegro i widze ze maja inne srubki mieszanki.. moja byla taka :https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTEGLdVqHWzGgNp_HjSe38iU6F-O8ekX9sz_VNRLeNFW3T1AQN6IQ

Ale to co pokazałeś to jest zwykła śruba, te od mieszanki są zdecydowanie inne.