Skuter - Problemy z odpaleniem

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #202470
  Anonim
  Gość
  • Postów: 89 724

  Witam. Posiadam Skutera używanego Motobi Quest.
  W sprawie skuterów jestem lekko zielony. Mam go po bracie który niestety nie ma czasu by się nim zająć a trzeba zacząć być samodzielnym.

  W Skuterze nie posiadam elektrycznego rozruchu (coś nie łączy – zawsze palę z kopa).

  Kłopot jest następujący.
  Gdy odpalam skuter z kopa pali od razu za pierwszym razem. Można jeździć i wszystko wgl elegancko. Jednak gdy pozwolę mu samemu zgasnąć (nie dodam gazu i skuter sam przestanie pracować) potem nie jestem w stanie go odpalić. Skuter w ogóle nie reaguje. Aby odpalić go ponownie muszę odczekać ok 1 godzinkę i znowu pali za pierwszym… Aby uniknąć takiej sytuacji jak się zatrzymuję muszę szybko podczas jazdy gdy trzymam gaz przekręcić kluczyk. Skuter wtedy gaśnie i mogę go odpalić za pierwszym razem.
  Jednak jest to o tyle uciążliwe gdy podczas zakrętu muszę zwolnić a skuter akurat zgaśnie i mam dwa wybory : – Czekać 1 godzinę
  – Prowadzić Skuter
  Inny przykład. Odpaliłem skuter jednak muszę założyć kask… Muszę puścić rączkę z gazem, co się kończy zgaszeniem skutera… No i nici z jazdy…

  Wie ktoś gdzie może tkwić problem i czy idzie go naprawić nie oddając do mechanika w domowych warunkach (jestem ze wsi więc klucze itp. mam już pod ręką)?

  #202471
  Anonim
  Gość
  • Postów: 89 724

  Problem tkwi w regulacji gaźnika. Skuter nie powinien w ogóle gasnąć po puszczeniu gazu.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #202472
  Anonim
  Gość
  • Postów: 89 724

  Mógłbyś nagrać filmik z tego jak go odpalasz i gaśnie ?
  Po odpaleniu pokręć trochę gazem co będzie słychać jak się na obroty wkręca.
  Ustali się czy wystarczy podkręcić na obrotach minimalnych czy raczej będzie trzeba regulacji dawki paliwa.
  Generalnie nic strasznego – do nauczenia się 🙂
  Jak jesteś kumaty to to ogarniesz – w końcu trzeba zacząć 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button