Skuter problem z elektryką

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #655797
  marci
  Uczestnik
  • Postów: 10

  Witam.
  Mój problem polega na tym że. Od pewnego czasu nie działały mi kierunkowskazy (działały tylko gdy silnik był zgaszony). Więc postanowiłem że wyczyszczę styki w przełączniku. Po wyczyszczeniu kiedy chciałem sprawdzić czy działa rozrusznik spalił się bezpiecznik. Postanowiłem że kupię od razu nowy regulator napięcia, przerywacz i bezpiecznik.
  Podłączyłem bezpiecznik regulator. Chciałem zobaczyć czy działa rozrusznik a tu dalej się bezpiecznik spalił. Ok odpaliłem na kopa. Silnik ładnie odpalił wkręcił się na obroty , ale kiedy właczyłem kierunek lewy co prawda działał ale skuter po chwili zgasł. I tak jest teraz gdy go odpalę i włączę kierunek jaki kolwiek skuter od razu gaśnie.
  Jaki może być problem gaśnięcia i palenia bezpiecznika ? gdzie szukać zwarcia ? Liczę na odpowiedź pozdrawiam.

  #655799
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 975

  przyczyną jest zwarcie. tylko musisz wymyslic/zbadać gdzie.

  np wyjmij przerywacz od kierunków , odpal i patrz czy znowu bedzie źle. jak bedzie źle to szukaj w kierunkach przyczyny

  np mogłes wykonac sztuke magiczną i źle obsadzić przerywacz albo słabo zniósł twoje zabiegi kosmetyczne

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #655810
  marci
  Uczestnik
  • Postów: 10

  Ok a to ze pali bezpiecznik po wciśnięciu przycisku startera ?

  #655811
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 975

  to może masz zwarcie w samym rozruszniku lub przekaźniku rozrusznika.
  Bo rozumiem że samo trzymanie wciśnietego hamulca zwarcia nie powoduje. I jak masz wciśniety hamulec i włączysz kierunki (na zgaszonym silniku wszystko) to też jest dobrze – nawet jak ze 30-40 sekund to wszystko na raz pracuje?

  Dopiero próba włączenia kierunków na zapalonym silniku powoduje jego zgaśnięcie (a bezpiecznik cały po takim zgaśnięciu?)
  a próba odpalenia ze startera zawsze wywala bezpiecznik?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button