Skuter pod blokiem

Witam ;p Mieszkam w bloku 4-ro piętrowym i zastanawiam się nad zakupem skuta, ale właśnie problemem jest moje miejsce zamieszkania ;/ Mieszkam w bloku, w pobliżu nie ma jakiegoś parkingu strzeżonego a nie mam żadnego garażu, trochę się boję, że jak zostawię go na parkingu pod blokiem to go ktoś ukradnie/zniszczy i jestem ciekaw waszej opinii...
Może ktoś z was też miał taką sytuację ? Jakieś porady? pozdrawiam biolog ;]

mam podobną sytuacje mieszkam aktualnie na stancji i mam mały ogródek przy domu z wysokim płotem i tam go trzymam ale nie wiem co zrobie jak sie do bloku przeprowadzę. piwnica moze być ale pod warunkiem ze ktos ci go pomoze wyciągnac bo sam nie dasz rady , we dwóch ciężko a co dopiero samemu. napewno bym pod blokiem go nie zostawiał wole ze 3km iść na parking strzeżony niż trzymać przed blokiem bo skuter mozna łatwo ukraść to nie jest ciężki motocykl ze nikt go nie uniesie do np samochodu.

Najlepiej na parkingu strzeżonym. Ja bym się bał zostawiać skuter pod blokiem. Oczywiście można zaryzykować, no ale nie wiem... Po pierwsze musiał byś kupić dobry łańcuch, po drugie dobry disclock, no i można by jeszcze alarm zamontować. No i np. jakby deszcz padał, to ja bym kupił coś, żeby go przykryć.

tak alarm by był dobry ten co się włącza jak ktos podejdzie taki odstraszacz do ok 1 metra chyba a potem to wyje na całego. ale najlepiej jest dymać na parking strzezony napewno masz gdzieś w okolicy i wtedy pokrowiec i jest git

w piwnicy nie bedziesz mógł go trzymac pobniewaz znajdują sie w nim substancje łatwopalne

ja tez przez tydzien trzymalem i przyjechala straz miejska i musialem go wyciagac ( ktos mnie kapnął ;/ )

A ja jestem jakiś nie normalny (po#$%any wręcz) Bo trzymam skuter przed blokiem, zakładam tylko disclock, a w razie deszczu plandeka, ale też nie zawsze. Nie wiem czy ktoś chciałby ukraść chinola tak jak w moim przypadku, któremu plastiki trzymają się na zacisk(taki odstraszacz). Tylko na zimę do znajomego do garażu.

Pozdrawiam wszystkich normalnych i nie tylko!

dlatego ja właśnie kupiłem tani skuter którego mi nie szkoda, nie ma stresu że zwiną, 2tyś nie jest jakimś pieniądzem wartym nerwów

Ja mieszkam w domu i mam garaż ale na twoim miejscu zostawiał bym go u kumpla który ma garaż. ale zrobisz jak chcesz

Szefuniko właśnie też będę miał chyba chinolka :D Barton Orlando
i miałem taki sam pomysł żeby dislock i plandeka czy pokrowiec co najwyżej na zime czy na jakiś dłuższy czas mojej nie obecności do kumpla do garażu, ale nie wiem jak to będzie, no parking strzeżony to ja mam ze 2 kilosy ale nie wiem czy by mi się chciało tak co dziennie cisnąć na ten parking ;/ może jeszcze jakieś pomysły :D?

zostaw pod blokiem, nikt nie będzie się bawił w kradzież chinola, jak dasz mu blokadę, bo dźwigać nikt nie będzie, a aby robić większą akcje z podjazdem np samochodem i rzut na pakę to szkoda zachodu aby potem zarobić parę złoty tym bardziej że to będzie złom bez papierów, jak by to była jakaś markowa maszynka za 10 tyś, to można mieć obawy ale tak to luz

no ale jak ktoś się nie zna (potencjalny złodziej) to nie wiem czy się domyśli, że to chinol, bo jak ja go np oglądałem na żywo to za pierwszym razem nie domyśliłem się, że to chińczyk... no nie wiem się zobaczy ;D

Ja swojego trzymam pod blokiem. Blokada kierownicy, przypinam dobrym łańcuchem (oczywiście tylne koło) i tyle. Alarm mam fabryczny ale nie włączam, żeby prądu nie żarło, ew. jak na mieście na chwilę gdzieś pójść to wtedy.

Dziwny zbieg okoliczności, ja i Nomad mamy zipp'y i trzymamy je pod blokiem. Jak kupisz dobry łańcuch i przypniesz do czegoś porządnego to raczej nie ma obaw.

http://motokoce.pl/LUMA_Enduro_857_8mm-429.html co sadzicie o tym łańcuchu?

@biolog czytasz chyba w moich myślach ^_^ właśnie taki łańcuch mam. uwierz mi jest dobry chociaż dla mnie trochę za krótki (1,2m) ale jest dłuższy jeszcze o 30cm z tego co widzę.
@Szefuniko my chyba wiemy, że nam skuterków nie ukradną i pewnie wśród złodziei nie ma popytu na Zippy ;)

Może taki: cena podobna, ale więcej bajerów :] i ogniwo 10mm. http://naxa.pl/akcesoria.php?model=blokada_alarm&foto=blokada_alarm

a z tym alarmem to on się nie popsuje jak np będzie deszcz padał i się zmoczy?

Są alarmy są to nie duże koszta może poszukaj czegoś takiego? Ja wraz ze swoim dostałem alarm na pilota funkcje (Anty napadowy, odcinający zapłon) itd.

ale mi chodzi o alarm ten przy łańcuchu (link Szefuniko) a nie alarm osobny :D

jeśli zdecydujesz się na linkę to przypinaj do tylnego koła bo to z przodu można łatwo odkręcić ;)