Skuter po odpaleniu jedzie szybko a po chwili zwalnia

Witam!!!
Więc, mam skuter cpi aragon gp kupiłem go ok.4-5 miesięcy temu jezdził bardzo szybko pod góre jak i po prostym…jakies 1-2 miesiące po zakupie cos dzwonilo i sie okazało ze trzeba wumienic wal cylinder i tłok (cylinder i tłok wymieniałem 3razy) wiec wymienilismy ale po zlozeniu cylindra juz nie jechal tak szybko jak kiedys jezdzil wręcz wolno… wiec próbowalismy rozgrysc ten problem i kupywalismy rózne czesci do niego (sprzeglo dzwon pasek membrane) ale to nic nie pomoglo próbowalismy zmieniac iglice i ustawiac gaznik ale to tez nie pomoglo (gaznik tak jakby nie reagował na ustawianie) teraz jak prubuje na nim jezdzic to jak odpale to ma mocnego kopa i jedzie hardzo szybko przez pare minut a po chwili zwalnia za tydzien jade kupic wariator ale wątpie ze to przez to.
Jakby ktoś wiedział co to mogło by być to bym bardzo prosił o pomoc.

(Na początku miałem rolki 10g pózniej zmienilem na 5g a teraz sa na 8g ale jezdzi tak samo)

jaka kompresja?

Nie mierzyłem kompresji

to wiem. sugeruje ci wlasnie żebyś zmierzył.

Jakby nie miał kompresji to albo by go nie odpalił albo by jechał wolno a u mojego 5min jedzie bardzo szybko a dopiero puzniej zwalnia i dopiero jak sie rozpedzi do 10km/h to jedzie szybciej…zapomniałem dodac ze skuter buczy bardzo głośno aż wstyd jeździć ale nie z wydech i gaźnika tylko gdzieś od strony wariatora.