Skuter Piaggio Sfera 1995 - zgasł pod czas jazdy i nie odpala.

Posiadam Skuter Piaggio Sfera 1995, gdy go nie dawno kupiłem mam z nim drobne problemy. Gdy byłem u kolegi chciałem wracać lecz miałem problem z odpaleniem. Po kilku minutach kopania odpalił, (po przedni sprzedawca mówił aby dmuchać w bak - ale nie pomaga to) ogólnie często mam takie sytuacje że odpala po kilku minutach kopania. Wracając do tego, gdy wracałem od niego skuter zgasł pod czas jazdy i nie chciał już odpalić, poradzicie coś?

Kurde, Kolego. Zalozyles dwa tematy a oba prawie o czyms innym. W tym rozpisales ze nie odpala ale nic o elektryce. Ale jesli to prawda co napisales w drugim to jednak cos z "elektryka". I tutaj uwazaj, wykrec swiece, czyli zostaw swiece pod pieta do fajki a obudowa swiecy dotknij w miejsce masy, w prawie kazdym przypadku dotknij do glowicy. Jesli sie wcale nie znasz to obejrzyj jakis filmik na Youtube- "jak sprawdzic iskre, skuter". Jesli iskra bedzie znaczy to ze prad dochodzi do fajki. Cos pisales ze poprzedni wlasciciel mowil by dmuchnac w bak. To wez odnajdz pompke podcisnieniowa i nie pomyl wezyki chyba ze lubisz pic benzyne, zwyczyjnie ten grubszy jest od benzyny ktora przeplywa z baku a nastepnie do pompki a z niej poprzez podcisnienie do gaznika. A wiec odszukaj cienciejszy wyzyk podcisnieniowy i ostroznie symulowac prace silnika(i nie, nie potrzeba tu zbednych dzwiekow silnika;P), czyli biezesz go do buzi (bez dwuznacznych;P)i dmuchasz i wciagasz i tak na przemian (jak bys byl po dlugim biegu szybko oddychal)tylko musisz to trzymac szczelnie w gembie. Jesli nie wiesz rowniez mozesz tutaj poszukac pomocy na google lub na czyms innym. Pozdrawiam, Bartosz(sorki ale juz dawno nie mieszkam w Polsce i pisownia taka jaka jest, brak polskich znakow bo mam tylko niemieckie-öäüß):)

Czyli najpierw sprawdzę świece, ( tylko mam pytanie czy to jest możliwość zgaśnięcia skuteru?) A po tem sprawdzę te węzyki to powino pomóc?

To jest tak, powinienies sprawdzic iskre czy przeskakuje bo jest to jak mowiles zwiazane z elektryka. Jesli bedzie to problemu szukaj dalej. A mozesz wogole odpalac na rozrusznik?

Nie mogę, - bo nie działa mi prawie całą elektronika.

no to, moglbys sprawdzic na kopke ale do tego potrzeba 2 osob, jedna kopie a druga trzyma swiece, ale uwazaj bo mocno kopie ta iskra, lepiej czyms z izolacja. Tylko wlasnie u ciebie musi byc raczej z elektronika wiec jesli swieca bedzie nie sprawna to szukaj problemow w instalacji.

A gdzie mam szukać tego?

I wlasnie tego sie obawiam ze wlasnie sie nie znasz. Swiece masz za obudowa, gdy siedzisz to zaraz za twoimi nogami jest taka obudowa, odkrecasz ja i masz dostep do fajki od swiecy, zdejmij fajke i wykrec swiece(nie radze ci jesli nie umiesz tego robic, bo moglbys przy wkreceniu urwac gwint lub cos spier..elic. Daj to komus kto sie zna na rzeczy.)

Jużw nim kilka razy wykręcałem świece bo sie często zalewa więc wiesz i wiem jak sie sprawdza, i chyba nie było iskry.

to masz problem w instalacji, logiczne