Skuter PGO PM-X 50 SPORT - problem z zapaleniem.

Witam. Jestem właścicielem skutera PGO PM-X 50 SPORT. Po zimie wyjechałem go zatankować lecz gdy wracałem zgasł. Do dzisiaj nie chce zapalić. Gaźnik jest wyczyszczony, ale paliwo nie dochodzi do cylindra. Nie chce zasysać paliwa ze zbiornika do gaźnika. Zapala tylko wtedy jak dostanie szczykawką benzyny pod świece. Wypali to co dostanie i gaśnie. Jeśli ktoś wie co to może być, proszę o pomoc.

A odkręciłeś paliwo??
Albo chociaż patrzyłeś w wężyk od paliwa między bakiem a gaźnikiem?
Albo spróbuj do gaźnika wprowadzić benzynę

masz w nim pewnie kranik podcisnieniowy pewnie sie zepsul i czeka cie wymiana tez tak mialem

W zbiorniku nie ma zwykłego kranika tylko pompka z której odchodzą dwa wężyki. Jeden paliwowy do gaźnika, a drugi ssący podłączony jest do gardzieli przed cylindrem.

Prawidłowo gdy zapali zasysa powietrze i otwiera pompkę w zbiorniku i leci paliwo do gaźnika. Gdy zasysam ustami paliwo leci. Jak podłącze do gardzieli przed cylindrem, nie działa.

czyli kup ten kranik bo masz do dupy i bedzie jezdzil

Ja nie wiem mam motorower i u mnie jest tylko wężyk od baku do zaworu i od zaworu do gaźnika i jeździ. może wystarczy że ten zawór śmieszny zmienisz (pierwsze słysze żeby od benzyny szły dwie rurki) i będziesz jeździł