Skuter nie pali, świeca zalana

Witam. Powidzcie mi co jest nie tak. Skuter normalnie odpalał, ostatnio byłem się przejechać i po powrocie do domu skuter już nie odpalił choc silnik był ciepły. Nastepnego dnia odpalił bez problemu, po 2 godzinach chciałem go ponowanie odpalić i nic nie odpalił, kolejnego dnia było to samo odpalił a po jakimś czesnie już nie. Dziś postanowiłem sprawdzić świece oczewiście była zalana to ją wysuszyłem i podgrzałem lecz bez rezultatu skuter nadal nie pali. Co może być przyczyną ze zalewa swięce i raz dziennie odpala??

Według mnie to wygląda na problemy z cewką lub samą świecą.

Najlepiej sprawdź na innej świecy jak odpala :)

ok. Jutro kupię nową świece i sprawdzę.

Witam. Nie dodałem jednej szczegółowej informacji otóż jak odpalam skuter to koło sie dośc szybko kręci. Czy to możliwe że skuter dostaje za bogata mieszankę i potem nie pali bo go zalewa? Wykręciłem troche srubkę i obroty się zmniejszyły zobacze za kilka minut czy odpali czy nie.

blokuje ci przepustnice wraz z iglica stad tak wysokie obroty przy rozruchu

Ale od kiedy go mam to zawsze koło się kręciło i nie było problemów z odpaleniem. A jeśli jest tak jak mówisz to co trzeba zrobić aby to naprawić?

Koło się kręci bo po dopaleniu włącza się ssanie. też tak mam

Wiem że ssanie się właczają ale nawet po godzinie jazdy skuetr jest nadal na wysokich obrotach i sam jedzie bez dodawania gazu.

Wyreguluj gaźnik .

skrzywiona iglica i podadaniu gazu nie poada do własciwie "zadanej" wysokości. kuba90876 ma racje a jelsi to faktycznie krzywa iglica to pomoze tylko jej wymiana

ok jutro to sprawdzę i napiszę. Dzięki za info.

czyli by jezdzil non stop na polowie gazu?

ehh juz sam niewiem co mam z tym skuterem zrobic wogóle nie pali, sprawdzałem dzis iglice w gazniku i była prosta przy wkładniu jej spowrotem trochę się zgieła to ja wyprostowałem i włożyłem spowrotem, gaznika nie dam rady wyregulowac bo skuter wogóle nie pali. Macie jeszcze jakies pomysły co mogę z nim zrobic czy zawieśc go do mechanika i niech naprawia?

Sprawdź na innej świecy! to jest podstawa. Jak nie nie ma iskry to coś z cewką.

lub samym kablem Wn albo tez mogl pasc modul a dokladnie jego układ odpowiedzialny za iskre

Witam. Odpaliłem dziś skuter i niechce wejśc na obroty, ostatnio normalnie wchodził a teraz lipa. Czy może to byc spowodowane że iglica w gażniku jest odrobine skrzywiona?

No może to być wina iglicy. Według mnie wyreguluj teraz dobrze gaźnik i skuter powinien chodzić :) jeżeli regulacja nic nie da to wtedy wymień iglice

OK. Dzieki za info