skuter nie pali po zimie z powodu braku kopki ;/

Witajcie :)
Jak w temacie .747 4t stał całą zimę na dworze, teraz nie mogę go odpalić. Nie mam kopki w nim, aku nowy i naładowany w 100 %. Przy próie startu z ręki, ledwo co kręci się rozrusznik. Robi ok. 1/3 tego dźwięku który powinien ( to takie kręcenie nim odpali). Wiem, że wszystko w nim zimne, olej bardzo gęsty.
Jest jakiś sposób na odpalenie bez kopki, czy tylko czekać na wyższe temperatury aż olej zrobi się rzadszy ?
Pozdrawiam.

Wiertarka lub odpalanie "na pych" z pomocą śrubokręta, na youtube są filmy, ale nie odpowiadam za szkody :)

A może prościej kupić kopniak i mieć z głowy?Jeśli nie to pozostaje czekać na ciepełko lub zaprowadź do kogoś znajomego z ciepłym garażem.

a pomoze ktos skompletowac częsci do kopki z allegro? nie mam nic, pokrywa byla spawana, wiec obudowę tez musze kupic.
zupelnie sie nie znam na mechanice.
dam rade sam zlozyc? to sa jakies uniwersalne czesci?

pomoze ktos?

A mechanizm rozruchu masz w osłonie pasa napędowego czy za wariatorem?

nie mam pojecia.

Wieczorem postaram się zeskanować schemat i opis jak zamontować obydwa typy rozruchu.

bardzo Ci dziekuje :)
duzo jest roboty z montazem kopki?

Z dobrym opisem i zdjęciami raczej nie. Zastanawiam się dlaczego nie pali Ci ze startera...

nie wiem. aku
uku nowy, naladowany w 100%.
w poprzednim sezonie jezdzil bezawaryjnie, to bardzo udany model :]
brakuje mu jakby sily na zakrecenie.

nie ma chyba opcji, zeby tlok "chwycilo" ?

nie wiem co by sie musialo stac zeby tlok zardzewial bo normalnie to nawet po wielu latach wszystko powinno lekko chodzic jesli w silniku byl olej.

olej jest, jak najbardziej. jak skonczylem sezon, tak go odstawilem i przykrylem.
co mu moze dolegac?

Sprawdz jak wyglada swieca, potem sprawdz to co potrzebne do zaplonu, czyli iskre, paliwo, powietrze i kompresje.

ale on nawet nie kreci rozrusznikiem

A cewke i przewody sprawdzales?

nowa, zakupiona we wrzesniu.
a rozrusznik moze jakos zamarznac?
juz sam nie wiem...

Wiesz skoro akumulator jest ok, przewody sa ok, a nie kreci, to albo jest rozrusznik do dupy albo prad nie dochodzi.

cos w kwestii skanow dzialasz :) ?

prad na 100% dochodzi. przed chwila wlozylem aku, rozrusznik wykonal 1 obrot ( 1/2 tego co zawsze potrzebowal do odpalenia ) i cisza. wiecej nie pierdnal. po podlaczeniu aku do prostownika- zuzyte 50% mocy.
co ciekawe- bagnet w silniku pokazuje brak oleju ;/
na 100% byl pro zakończeniu sezonu- moze zmniejszył swa objetosc pod wplywem temperatury?
nadal nie znam rozwiazania ;(