SKUTER NIE ODPALA Z PRZYCISKU

Witam,

Mam problem z moim skuterem - Router Deluxe 1, mianowicie skuter nie odpala z przycisku. Rozrusznik jest sprawny (na krótko działa), wymieniłem przekaźnik rozrusznika, ale nadal nie jest dobrze. Akumulator jest sprawny na 100%, z kopki pali bez problemu.

Możliwe, że to czujnik przy hamulcu ?. Rozkręciłem plastiki, czujnik lewego i prawego hamulca łączy się w jeden kabel. Natomiast podczas wciskania stopu, prawy stop działa bez problemu, ale po wciśnięciu lewego stop się nie świeci. Wydaje mi się, że nie powinno być różnicy między tym, czy wciskamy lewy, czy prawy hamulec - rozrusznik powinien palić. A tu zero odzewu, ani nie kręci, nawet nic nie tyknie.

Co to może być?

Z góry dziękuję za pomoc !

no to na lewym stopie nie powinien palić a na prawym (sprawnym) powinien - tzn zadziała tylko JEŚLI pali się lampa STOP
dodatkowo sprawdź czujnik stopki bocznej

Sprawdziłem dzisiaj ten czujnik stopki bocznej - gruz nadal nie działa, a czujnik jest dobry... Jeżeli nóżka jest opuszczona nie da się go odpalić nawet z kopniaka, natomiast jak nóżka jest schowana to pali tylko z kopniaka, a więc czujnik działa na pewno.

Co to może jeszcze być ? Nie mam już pomysłów, w końcu wezmę go i spalę :D

Sprawdż bezpiecznik mi ostatnio się przesuną i także nie szło z przycisku odpalić objawy jak w twoim były a po odpaleniu z kopki brak kierunkowskazów.

:exclamation::exclamation:POMOCY​:exclamation::exclamation::exclamation:
PS:skuter kolegi-bez chejtu proszę-nie znam się na tym wogóle,dlatego proszę o pomoc​:fist_left::fist_right:
PACJENT:” Motobi Sowa 2-4T ”
OBJAWY: brak reakcji na starter,nawet nie zagada,aku sprawny… Dajcie jakiś sensowny schemat do instalacji elektroniki żebyśmy mogli sprawdzić od a do z, bo ja obstawiam, że to tam jestem problem bo widać, że przy lampach ktoś maczał palce, kable łączone przy jednej z kostek…proszę tylko o odpowiedzi od osób, które naprawdę są w stanie pomóc… Z góry dzięki za każdą ” deskę ratunku ”
Pzdr mordeczki :fist_left::fist_right:

Mordeczko, ale po kiego grzyba napisałeś ten temat 3 razy?
Schematy instalacji w chińczykach są w sumie dwa - jeden dla 4T i drugi dla 2T… tam mogą być wariacje typu że jeden ma przednią lampe na dwie żarówki a inny ma na 1 - ale to detale.
Natomiast do sprawdzenia dlaczego nie odpala z rozrusznika nie potrzebujesz schematu tylko musisz rozumieć co robisz i schemat ci tu nie pomoże. I jak już to schemat elektryki a nie elektroniki. Jedyną elektronike to tam masz w module zapłonowym i regulatorze napięcia a w tym grzebac nie musisz.

Potrzebujesz miernika albo żaróweczki na drucikach i “tropisz” usterke.
Najpierw podpinasz sie do styków rozrusznika i patrzysz czy dostaje prąd. Jak dostaje ale sie nie kręci to padł sam rozrusznik i jest do wymiany a jak nie dostaje to cofasz sie po jego kablach coraz bardziej w strone akumulatora.
Musisz też wiedzieć że rozrusznik (często tak jest) zadziała dopiero jeżeli czujnik bocznej nóżki nie wykazuje jej rozłożenia oraz jeżeli jest wciśnięty hamulec i zapalone jest światło “stop”.
Typowe schematy dla 4T w google znajdujesz bez wysiłku szukając “schemat to skuera 4T” albo “schemat do 139QMB”

http://obrazki.elektroda.net/39_1279561350.jpg

obcięty do łądowania i rozruchu:
https://obrazki.elektroda.pl/6475415000_1489339688.jpg

tu biblioteka duża: http://www.skuteryostrow.pl/index.php?s=schematy

a tu schematów do oporu
https://www.google.com/search?q=skuter+4T+schemat&sxsrf=ALiCzsZfHYRdkoitCfJfkc15YvSP36LfYg:1652692048148&tbm=isch&source=iu&ictx=1&vet=1&fir=HtaYDwJkDf-IQM%252C91j2Y0Bki6jL9M%252C_%253Bi_dFNU0MP7S9eM%252ChovQ1t9Y8617qM%252C_%253BJAZKfmJbTG5BTM%252CcVaOs3SwnBgWTM%252C_%253Br8sr8qdpdQNXUM%252CTVGUcKoA5OyWzM%252C_%253BWtvj40WHrh1ToM%252C91j2Y0Bki6jL9M%252C_%253B866U4yrHD9BDWM%252CdS-nrKIsyi-7gM%252C_%253BHvRnsd5o9RxTMM%252CHjBdSfIWjvE-nM%252C_%253BhdkS0VaJj69PLM%252COOt9EOMcPdKaNM%252C_%253BL9zNqBYdOJrN8M%252CiaT-PfZ1G1ubtM%252C_%253BcIK6zPHQ0vroZM%252CIdKnbjFybSfb6M%252C_%253BP-rAu5_0-BiZvM%252Cabw8qTNbhqLh7M%252C_%253BY06vyk-xGFyaaM%252Cgip0LCQseVaqfM%252C_&usg=AI4_-kQlQo6crhQLETRL9cuimCNNUnkggA&sa=X&ved=2ahUKEwjnws_T1eP3AhU9i8MKHZ_ABYAQ9QF6BAgKEAE&biw=1920&bih=947&dpr=1#imgrc=HvRnsd5o9RxTMM

Dzień dobry. Skuter Romet RXL 50 4t euro 4. Popsuł mi się przycisk do rozrusznika. Poprzez wymieniłem go na nowy. Nie reaguje na nic. W jaki sposób mogę go odpalić. Na kopke odpada bo się rozleciała.

możesz sobie naprawić rozrusznik i kopniak

Jak na razie nie mam zestawu naprawczego żeby złożyć nową kopke. W jaki inny sposób mogę odpalić go?

w żaden