skuter nie odpala pomocy !!!!!!!!

Witam mam skutera Ventus maxim , ale mniejsza z tym, skuter od 2 lat stał w garażu, nie miał iskry, popaliło mi wszystkie żarówki, przerywacz, klakson, po wymianie iskrownika iskra wróciła, ale mam problem chyba z gaźnikiem bo skuter ledwo co odpala, a jak już odpali to tylko jak gaz jest na maksa, ale nie wkręca się na obroty, gaźnik kluje paliwem i nie mam już pomysłu co robić i tutaj proszę o waszą pomoc .

Zbyt dużo paliwa moim zdaniem, po za tym jak stał dwa lata w garażu, to się dziwisz? Jeśli to w dodatku jakiś blaszak jest, to pewnie wilgoci nałapał i nie będzie łatwo.

Wyczyść porządnie gaźnik...

gaźnik wyczyściłem, dysze też czyste, a co do ilości paliwa jeśli chodzi ci o tą śrubkę od mieszani to próbowałem i nadal albo pluł albo w ogóle nie odpalał

a zalałeś świeżego paliwa? Po dwóch latach do paliwa mogła dostać się woda... Także zalej świeżego i wtedy próbuj. Wymień filtr paliwa. sprawdź filtr powietrza. wyczyść gaźnik.i wtedy próbuj.

stare paliwo już dawno spuściłem, paliwo jest właśnie świeże, filtr powietrza jest czysty a co do filtra paliwa to sprawdzałem też go i paliwo puszcza normalnie

ustaw odpowiednią przerwę na świeczce

jaka wersja silnika 4t czy 2t ?

w 4t zobacz zawory czy nie sa za ciasne i membrane w gazniku czy jest cala i bez dziurek w 2t membrane na kolektorze czy sie nie zastala luib uszkodzila

4T FOREVER

skuter 4t zawory ustawiałem przedwczoraj a membrane jeszcze dokładnie sprawdze bo dokładnie się jej nie przyglądałem

atol napisał:

skuter 4t zawory ustawiałem przedwczoraj a membrane jeszcze dokładnie sprawdze bo dokładnie się jej nie przyglądałem

nie zrobione za ciasno?takie objawy ze to tez moze byc przyczyna

ustawiłem na ssącym 005mm a na wydechowy 0.1mm, może dać trochę większy luz ?

witam pomózcie mój skuter nichce odpalić cewka ok gadznik ok świeca ok co może być

paliwo dochodzi?

atol napisał:

ustawiłem na ssącym 005mm a na wydechowy 0.1mm, może dać trochę większy luz ?

ssący na 0.05 a wydechowy na 0.07