Skuter nie odpala po tuningu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Skuter nie odpala po tuningu

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Daniel Protasiewicz 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik

Czyli po odpaleniu jak trzymasz gaz lekko otwarty rozkręca się do normalnych obrotów i je utrzymuje czy nie daje rady się rozkręcić w ogóle i gaśnie?

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Jak już zapali to reaguje na obroty,zwiększają się po otwarciu manetki,ma się wrażenie że jest wszytko dobrze a tu zaraz po 5 sek gaśnie.Paliwo w wężu jest.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Pozgasnieciu zaraz leci paliwo z tyłu gaźnika

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Wstawił bym tu zdjecia ale nie wiem jak to zrobić.
    Możliwe że przy zmianie na 90ccm ten zawór podciśnienia za dużo puszcza paliwa bo mocno zasysa od gaźnika i dlatego go zalewa?

Zdjęcie profilowe Felek
    Felek
    Użytkownik

Nie bardzo znam się na tuningu, nie robiłem tego ale przy 90cc powinieneś już mieć albo większą dyszę w starym gaźniku albo już większy gaźnik. Jeśli masz stary gaźnik to może się przelewać bo rzeczywiście zapotrzebowanie silnika na paliwo jest większe i ma też pewnie większe podciśnienie więc zasysa sobie więcej paliwa. Stąd też przygasa i w końcu wycieka wręcz benzyna aż do puszki filtra powietrza. Czyli raczej cierpi na nadmiar paliwa niż na jego brak.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

No właśnie nadmiar jest paliwa. Gaźnik zmieniony na średnicę 18mm i dysza na 85. Może wrócę do oryginalnej 80 co była w tym gaźniku

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zwór podciśnienia NIE PUSZCZA za dużo paliwa on je po prostu puszcza i ono sobie spada do gaźnika grawitacyjnie.
    Za jego ilość w gaźniku (poziom) odpowiada zawór iglicowy sterowany pływakiem w komorze pływakowej – i to jest tak że nawet jakby go z góry chciało wlecieć 20 litrów to pływak sie podnosi i zaworek sie zamyka – tak jak w spłuczce w kiblu- dlatego ci sie z kibla nie przelewa.
    Wiec nic tego paliwa nie zasysa do gaźnika i nic go nie puszcza za dużo – chyba że pływak sie utopił lub ma źle podgiete blaszki do regulacji. Poziom paliwa dla każdego gaźnika podaje jego instrukcja.
    Zasadniczo sprawa jest taka że jak sie bierzesz za naprawianie czegoś do nalezy mieć ciut więcej niz mgliste pojęcie o tym jak to coś działa.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Dzięki za przydatne wiadomości,Walczę dalej a nim,już więcej wiem.

Daniel Protasiewicz
    Użytkownik

Skuter odpala,kawałek nawet się przejechałem. Nie wiem jak zatrzymać nadmiar tego paliwa bo jak odpalony jest i pyrka to z tyłu gaźnika cały czas sączy się banzyna. Widać bo gumy nie zakładam. Srobka od kiesznaki na 1 obrót a iglica na najwyższy pozim. Przepełnia się gaźnik. Pływak nie zacina się bo rozbierałem to i chodzi to normalnie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to może trzeba pływak wyregulować

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie