Skuter nie odpala ...

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Arin11
    Użytkownik

Witam
    Po tygodniu stania skutera w garażu, przyszedł czas go odpalić.
    A tu lipa…

(ludix 2t)

Duszę starter, pokręcił 3s i przestał, gdy dusiłem następnym razem starter, już się nie kręcił tylko przy kliknięciu był stuk i tyle. Teraz starter działa tak że: klikam – słychać puk, klikam znowu – puk itd…

Więc spróbowałem kopką… a tu, kopka się nie rusza, jest całkiem twarda.

Dodam jeszcze że pod skuterem była plama z benzyny, wydaje mi się ze z cylindra wyciekło lub z łączenia cylinder – wydech.

Co to może być?

Z góry dzięki

guliwer55
    Użytkownik

To że nie odpala z rozrusznika i słychać tylko tyk to pewnie słaby akumulator, kopka zablokowana to musisz odkręcić pokrywę i wtedy zobaczysz co się stało a plama to może cieknie paliwo z gaznika musisz samemu sprawdzić skąd cieknie bo pewnie jakiś element silnika jest mokry

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Mich4l
    Użytkownik

Dokładnie podładuj akumulator i sprawdź gaźnik.

Arin11
    Użytkownik

mokre jest łączenie cylinder wydech. Dodam że skuter wcześniej nie kapał (tylko nieraz z akumulatora). Ostatni raz jak jezdziłem było wszstko ok, osiągi miał jak wykle dobre, a odstawiłem po tygodniu wakacji i już była plama i te objawy.

Arin11
    Użytkownik

Może się zatarł i coś tłok zablokowało ;/

Arin11
    Użytkownik

A ta plama jest jakaś dziwna, jakby paliwo, ale z grudkami, i to takimi dużymi, jakby kawałki rozmokniętej tektury ( takie plastry) dziwne

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button