Skuter nie odpala

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #693350 Reply
    madthomas
    Uczestnik
    • 2

Witam
    Baotian bt49qt 2
    Od paru dni zaczął słabo odpalać, podobne problemy miałem jakiś miesiąc temu ale wymieniłem bendix i było ok. Załączam filmik na YouTube jak to wygląda.

#693351 Reply
    Szumek811
    Uczestnik
    • 18

Po pierwsze bendix uszkodzony, po drugie prawdopodobnie akumulator do wymiany bo ledwie kręci

#693366 Reply
    madthomas
    Uczestnik
    • 2

wczoraj go wyciągałem i wg mnie działa dobrze ale fakt, fachowcem nie jestem, tylko dziwne że w miesiąc się zepsuł. Co do akumulatora to jest ok, wiadomo że jak kręcisz przez parę minut bez reakcji to się trochę rozładowuje.

#693371 Reply
    Szumek811
    Uczestnik
    • 18

Skoro zepsuł Ci się kolejny bendix to poszukaj przyczyny a nie tylko leczysz objawy 🙂

#693373 Reply
    madthomas
    Uczestnik
    • 2

hmm, nie chciałbym aby zabrzmiało to nieładnie ale jak myślisz, dlaczego tu napisałem z prośbą o pomoc?

#693382 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

ale pomoc przez internet polega na nakierowaniu cię na rozwiązania które musisz SAM sprawdzić. Nie ma możliwości zdalnego zdiagnozowania mechanicznej usterki ktora nie jest tak oczywista jak wielka dziura w silniku.
    Nikt przez internet nie sprawdzi luzu lub oporów z jakimi współpracują części.
    Ty dajesz jakiś opis a ludzie na tej podstawie usiłują wymyślić co to może być.

#693388 Reply
    madthomas
    Uczestnik
    • 2

nie potrzebuję pouczania ani cudów w postaci konkretnej diagnozy bo wiem,że to jest niemożliwe. Napisałem konkretnie o co mi chodzi, napisałem, że bendix wymieniałem niedawno, skoro twierdzicie że to ponownie bendix (chociaż wczoraj go oglądałem i wydawał mi się ok), kupię nowy ale dlaczego tak szybko się zniszczył?
    nikogo nie chcę obrażać ale jestem totalnym amatorem a teksty typu „Skoro zepsuł Ci się kolejny bendix to poszukaj przyczyny a nie tylko leczysz objawy 🙂 ” są totalnie zbędne

#693396 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

tylko widzisz skoro jak twierdzisz sam „jesteś amatorem” to do zwykłej usterki części (jakiejś) dochodzi jeszcze zły montaż. Nikt nie wie jak zamontowałeś, z jakim luzem, na jakim smarowaniu.
    Opis części że „wydają się ok” (wg amatora) nie zachęca żeby w to wierzyć.
    Bo wychodzi że wszystko masz ok i wydaje się ok tylko nie działa.
    Wychodzi z filmu że co kilka razy bendix ci nie zazębia o wieniec na przeciwtalerzu. Może jest zwalony, może rozrusznik startuje zbyt mało energicznie a może coś jest nie spasowane.

A to że nawet jak kręci to nie odpala to zupełnie inny problem. A powodów może być cała lista

#693404 Reply
    madthomas
    Uczestnik
    • 2

i o Tą całą listę mi chodzi, wcześniej miałem inny problem i rzeczywiście ktoś napisał mi listę co mam sprawdzić, co potrafiłem to sprawdziłem i działa, mechanik też wczoraj stwierdził, że to nie rozrusznik ale dalej nie chciał pociągnąć tematu bo byłem u niego w całkiem innym celu a niestety nie zajmie się tym bo nie naprawia skuterów.
    Może akumulator rzeczywiście jest już za słaby i nie daje rady tego rozruszać?

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Skuter nie odpala
Twoje informacje:

Back to top button