Skuter nie chce odpalić jak jest zimny

A więc tak. Wczoraj rano skuter nie chciał odpalić ani ze startera choć rozrusznik kręcił i była iskra ani z kopa. W końcu po kilkunastu minutach odpalił. Po kilku kilometrach odstawiłem go do garażu na kilka godzin i potem znowu nie chciał odpalić. Przekręciłem śrubkę od wysokości obrotów i jakoś zapalił ale nie od razu. Przed chwilą chciałem nim pojechać na przejażdżkę-wkładam kluczyk,przekręcam i próbuję go odpalić ze startera, rozrusznik kręci ale nie chce odpalić, potem próbuję z kopa ale znowu nic. Tak się męczyłem ze 20 min. ale nie odpalił. Przy odpalaniu ze startera dodawałem gazu do połowy. Co zrobić aby odpalał normalnie ze startera za pierwszym razem?

Może benzyna nie dochodzi?

A jeśli nie dochodzi to co powinienem zrobić?

Ktoś bardziej doświadczony się powinien wypowiedzieć. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, bo ja w swoim sam tego nie robiłem, tylko mi to w serwisie robili. Coś czyścili, ale nie mówili dokładnie.

to u ciebie też tak było?

No, tzn. u mnie było tak, że od początku roku palił, ale musiał chwile pracować, i dopiero wkręcał się na obroty. Jak mu wcześniej dałem gazu to zgasł. Pewnego razu już wcale nie chciał odpalić. Kręcenie było, iskra też. Oddałem do serwisu i tam to naprawili, tylko, że świeca była mokra, więc wykluczyłem do, że nie dopływa paliwo, a okazało się jak ten chłop mówił, że świeca była mokra, ale od oleju, a nie benzyny.

Wczoraj odkręciłem siedzenie i trochę plastików, przedmuchałem kurz i inne zabrudzenia sprężarką i wymieniłem świecę. Po tym zapalił normalnie, ale następnym razem jak nie dodałem gazu to gasł a już dzisiaj wcale nie odpalił ale kręcił ani z kopa ani ze startera.
Czy to może być rozładowany akumulator?

Akumulator to napewno nie jest ponieważ, przy takim problemie jak ty masz, myślałem ze to akumulator, lecz kupiłem nowy i nie pomogło...
Teraz mam zamiar wymienić filter paliwa...Jak sie dowiadywałem filterki w chinczykach szybko sie zapychają.

Po co odkopujesz tak stare tematy? Przecież autor tematu napewno już skuter zrobił...